Veebimajutus.ee blogi

Miks on tarkvara arenduses oluline kliendilt palju tagasisidet saada?

Tarkvaraarenduses on klientide tagasisidest väga palju kasu. Arendatavat lahendust saab just kasutajakogemuse osas optimeerida kliendi abiga. Tarkvara kasutajalt tuleb palju küsida ja vastuseid saada, et teada, mida tal tegelikult vaja. Eriti oluline on see ka tarkvara testimise ja valideerimise etapis, räägib Sharewelli tegevjuht Sten Kreisberg.

Klientidel on kindlad vajadused ja soovid. Nende tagasiside ja kommentaaride abil saabki pakkuda parimat võimalikku tarkvara, mis vastaks lisaks tellija ootustele ka kasutajate vajadustele ja soovidele.

Vaatame, millised on mõned peamised põhjused, miks just kliendi panus on oluline.

Aitab parandada lahenduse kvaliteeti

Kuulates, mida teie kliendid ütlevad tarkvaralahenduse kohta, saab lihtsasti parandada selle kvaliteeti. Tarkvaraarenduse igas etapis aitab nende tagasiside pakkuda kasutajatele ehk neile, kelle jaoks tarkvara luuakse, ideaalset lahendust.

Aitab kindlaks teha suuremad probleemid

Tänu klientide tagasisidele saab väga hästi tuvastada tarkvaraga seotud probleeme kasutamisel. Võib-olla on sees mõni selline viga, mis tarkvara back-end´i tööle eriti mõju ei avalda, kuid rikub oluliselt kasutajakogemust? Selliseid vigu leiabki kõige paremini oma kliente kuulates. Tulemuseks on täiuslikum toode.

Suurendab klientide rahulolu

Klientidele tavaliselt meeldib, kui nende häält kuulda võetakse ja nende arvamust küsitakse. Nad hindavad seda, et võtate tagasisidet arvesse ja kasutate seda tarkvara parandamiseks. Seega on igati õige näidata üles huvi oma klientide arvamuse vastu ja rõhutada nende arvamuse olulisust. Nad tunnevad end tarkvara arendamise protsessis osalejatena ning on hoopis suurem tõenäosus, et sellised kasutajad jäävadki klientideks pikemaks ajaks.

Ettevõte saab teha paremaid otsuseid

Kui klientide tagasisidet arvesse võtta, siis aitab see ettevõttel kiiremini kasvada, sest tarkvara täiustamine vastab klientide ootustele. Nii saab teha oma ettevõtte jaoks oluliselt paremaid otsuseid tulevikku silmas pidades.

Kui jälgida klientide sisendit, suurendab see müüki, areng on kiirem ja kliendisuhted püsivamad.

Tagasiside olulisusest leiab head lisalugemist sellelt lingilt. Tagasiside küsimine on iseenesest üsna lihtne. Selleks tuleb luua vastav vorm, mille osas leiab abi siit.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.