Millised on WordPressis tehtava kodulehe kulud?

WordPress ise on tasuta, kuid kas ka koduleht, mis WordPressis tehtud? Tavalised kaasnevad sellega erinevad kulud, mis sõltuvad nii kodulehe omadustest kui ka sellest, kui palju kodulehe omanik on valmis ise panustama – näiteks ajakulu postituste tegemiseks ja andmete uuendamiseks. Siin on võimalike kulutuste põhikomponendid, millega peaks oma kodulehe tegemisel arvestama.

WordPress ja majutus

WordPressi saab majutusteenusega tasuta kaasa ning selle paigaldamine on lihtne – vaid mõni hiireklõps ja valmis. Kui WordPress tuleb tasuta, siis majutuse eest peab maksma, valides sobiva paketi. Hinnad algavad 5,21 eurost kuus (lisandub käibemaks).

Domeeni registreerimine

Kodulehe jaoks on vaja sobivat domeeninime, mis oleks seotud sinu ärinime või kaubamärgiga ning külastajatele lihtsalt meeldejääv. Kui tegutsed põhiliselt Eestis, vali .ee lõpuga domeen, kui rahvusvaheliselt, siis sobib .com, .eu või mõni muu rahvsuvaheline domeen. .ee lõpuga kodumaine domeen maksab praegu 7,25 eurot aastas, lisandub käibemaks. Esimese aasta domeenikasutamist saab tasuta. Rahvusvaheline .com domeen maksab 8,75 eurot, lisandub käibemaks.

WordPressi isikupärastamine – teemad ja seadistused

Hea uudis on see, et väga palju WordPressi teemasid, millega kodulehe välimust kujundada, on tasuta. Halb aga see, et neid tasuta teemasid kasutatakse maailmas väga paljudel veebilehtedel ja kui mõne võtad, võid kindel olla, et külastajad on sellise kujundusega veebilehte juba varem näinud ning võivad sinu äri mõne teise lehega segi ajada.

Kui otsustad eristuda ja ostad mõne tasulise kodulehe, on samuti võimalus, et sellesama kujunduse on ka teised ostnud, kuid neid on tunduvalt vähem, kui tasuta lehekujunduse kasutajaid. Saad endale unikaalsema, kuid mitte täiesti “rätsepatööna” valminud kujunduse.

Kulutused võivad olla alates mõnekümnest dollarist. Muidugi kasutatakse veebides odavamaid rohkem ja kallimaid, mille hind võib ulatuda mitmesaja dollarini, kohtab harvem. Teema saab osta ühekordse tasu eest, kuid keerulisemate lahenduste puhul võib lisanduda hilisem kasutajatoe ja arenduse hind.

Tasuta ja tasulised WordPressi lisandid

Ehkki suur osa WordPressi lisamooduleid on tasuta, võib mõne erilisema soovi puhul või populaarse teenuse kasutamisel vaja minna tasulist WordPressi lisandit.

Näiteks on mõned populaarseimad WordPressi tasulised lisandid Akismet (spämmi vastu võitlemise teenus ja WordPressi lisand, hind alates 5 dollarist kuus), WP Rocket (kodulehe kiirendaja, al. 49 dollarist aastas, hiljem odavam), Backup Buddy (varundustarkvara, alates 49 dollarist aasta) jne.

Kodulehe tegemine “rätsepatööna”

Kui vajad erilisemat kodulehte erilahendustega, mis sinu äri omapära täpselt arvestaks ja oleks ühenduses muu äritarkvaraga, läheb vaja tarkvaraarendust ja kodulehe unikaalset lahendust. Front-end ehk kasutajale nähtav pool võib küll olla WordPressi standardlahendusega, kuid selle taga jooksev nii-öelda back-end lahendus ehk taustamootor tuleb eraldi programmeerida.

Selle töö konkreetset hinda on väga raske öelda ja tavaliselt rehkendab selle välja mõni väljavalitud arendaja, kes hindab töötundide kulu ja oskusi, mida vaja lahenduse valmis tegemiseks. Sobiva arendaja leiad näiteks Veebimajutuse partnerite seast.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudiskiri toob Sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused. Telli siit!