Veebimajutus.ee blogi

Mis on Veebimajutuse Eksperdi blogi ja kellele see on mõeldud?

Veebimajutus.ee blogis hakkavad ilmuma pikemad ja põhjalikumad lood, mis on suunatud oma ala proffidele. See ongi Veebimajutuse Eksperdi blogi, kus ilmuvad rohkem tehnilisemad artiklid, mis aitavad veebiomanikel elu lihtsamaks teha ja oma e-teenuseid paremini pakkuda. Mida lähemalt Eksperdi blogist lugeda saab ja kes seal kirjutavad, selgitab Veebimajutuse süsteemiadministraator ja partnerihaldur Tõnis Bramanis.

Eksperdi blogi lugejaks on nii “mõnemehefirmana” tegutseva väikese veebiagentuuri esindaja kui ka suure digiagentuuri juht, kes soovib olla kursis, millest vastavate põhjalike teadmistega eksperdid koduturul räägivad.

Kellele on Eksperdi blogi suunatud?

Põhiliselt on Eksperdi blogi soovitused ja artiklid suunatud sellistele ekspertidele väiksematest ettevõtetest, kes võiksid sealt saada uusi vajalikke teadmisi. Kuid muidugi saavad nõuannetest ja blogilugudest omale kasulikke teadmisi ka suuremate ettevõtete turundusjuhid, kes puutuvad kokku veebi- või disainilahenduste tellimisega.

Seega lugeja on keskmisest rohkem teemaga kursis väikeettevõtja või üksikarendaja, kes saab uusi teadmisi või turundus- ja muu vastava ala juht suuremas firmas, kes õpib tundma hankijana oma potentsiaalset partnerit ning tööde teostajat.

Kes blogisse kirjutavad ja millest?

Miks peaksid siis eksperdid osalema projektis, millel on tavablogist hoopis kitsam lugejaskond?

Põhipõhjusena saab Eksperdi blogisse kirjutaja olla eksperdina oma sihtrühmade jaoks nähtav ning koondab arvamusliidrina enda ümber ka teisi ekspertidest võimalikke alltöövõtjaid-partnereid.

Eksperdi blogi eesmärgiks on pakkuda veebimajutuse partneritele rohkem võimalusi tehnilistel teemadel sõna võtta ning oma pädevusega silma paista teadlike klientide ees. Muidugi saab niimoodi leida ka võimalikke koostööpartnereid (näiteks teised veebi- ja disainiagentuurid). Samuti aitavad tehnilisemad artiklid tuua blogi lugejateks rohkem eksperte.

Lisaks võtavad sõna ka Veebimajutuse enda asjatundjad – sellistel tehnilisematel teemadel, mis üldisesse blogisse nii hästi ei sobi. Nendeks võivad olla näiteks uue PHP või WordPressi põhiversiooni ilmumine, mis kindlasti arendajaid lähemalt puudutab. Aga rääkida tasub ka sellest, mis asi on näiteks WP-CLI ja kuidas sellist töövahendit kasutada – tegemist on käsurealt oma WordPressiga kodulehe seadistamise ja täiendamisega. Teatavasti on käsurealt käskluste sisestamine alati kiirem ja lihtsam, kui graafilisest kasutajaliidesest nuppude vajutamine, kuid vajab veidi teadmisi sellest, mida käsklused teevad.

Veebimajutuse kõige levinumad teemad, mis klienditoes korduvad seoses seoses partneritega, on järgmised:

  • Häkitud lehed – enamasti WordPressi, aga ka Joomla platvormil. Sel teemal saavad eksperdid kirjutada, mismoodi teha analüüsi ja kõigi komponentide uuendamist peale veebi puhastamist.
  • Kui WordPress on katki – kui WordPressi või mõne selle komponendi uuendamise järel on kõik katki või osaliselt katki, mida siis teha? Eksperdid oskavad siin juhiseid ja soovitusi jagada, millest alustada.
  • PHP uuendamine – aega-ajalt tulevad välja PHP uuemad serveriversioonid, mis enamasti kodulehe toimimist oluliselt ei mõjuta, kuid mõned muudatused on mõnikord suuremad, mis võivad veebilehe toimimist häirida. Nii WordPressis kui Joomlas peab jälgima, et PHP versioon toetaks nende sisuhalduslahenduste kasutatavat versiooni. Kuidas seda teha ja mismoodi veeb PHP versiooniga ühilduvana hoida, teavad oma ala asjatundjad.

Praktilised kogemused – ekspert tuleb ja aitab

Mõni aasta tagasi alustasime “Veebid korda!” kampaaniat, mille käigus eksperdid ja partnerid tulid ning aitasid ettevõtetel nende veebi ja e-äri probleeme lahendada. Sel suvel tegime ka “Veebid korda” videokoolituse, kus mitmed veebid said ekspertide abiga paremaks. Kevadine “suurpuhastus” ja sellesuvine videokoolitus olid küll ühekordsed aktsioonid, mis ilmselt korduvad ka tulevikus, kuid Eksperdi blogiga saame hakata püsivalt aitama koduleheomanikke ja e-äri teenuste pakkujaid, avaldades blogipostitusi ekspertidelt neile, kes tahavad sügavamalt probleeme ja uusi lahendusi uurida.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.