Eneseareng

3 soovitust olukorras, kui ülemus käitub vastikult

On kolm võimalust, kuidas tulla toime ebameeldiva ülemusega.

Kas tunned vahel, et ülemus käitub sinuga ebameeldivalt? Või arutate kolleegidega, et ülemus on kõigi alluvatega nõme? Vastik ülemus võib töömoraali alla viia ning tekitada alluvates nördimust. Kümme aastat coach’ina töötanud Raimo Ülavere sõnul on kolm võimalust, kuidas tulla toime ebameeldiva ülemusega.

Muuda enda suhtumist!

Nõmedat ülemust on muuta peaaegu et võimatu, kuid muuta saab ennast ja enda suhtumist ülemusse. Mõtle, et tegemist on kõigest tööga ja ära võta südamesse kõike, mida ülemus ütleb või teeb. Kui ta just su elu tuksi ei keera või midagi väga halba ei tee, las siis olla vastik.

Mine töölt ära.

Ei ole mõtet rusikatega vehkida või kurta kolleegidele suitsunurgas. See teeb tuju halvaks endal ja kõigil, kes su ümber on. Lahkumine töölt, kus ülemus käitub sinuga halvasti, on igati täiskasvanulik samm.

Kannata!

See on kolmest ka kõige populaarsem ja teadlik valik. Lähen tööle kannatama. Ühtlasi on see tegelikult kõige ebamõistlikum viis. Rootsis tehti pikaajaline uuring, 30 aastat, ning leiti, et inimesed, kes tööl käies tunnevad, et nad kannatavad, elavad 5-7 aastat vähem. See ei ole mõistlik otsus.

Kuid on veel üks nüanss, mille Ülavere välja toob – inimene, kes leiab, et ülemus temaga vastikult käitub, peaks esmalt analüüsima ennast, mitte ülemust.

“Inimesed, kes hädaldavad ja virisevad, peaksid kõigepealt peeglisse vaatama. Äkki ülemuse suhtumise põhjus on hoopis selles, kuidas sa oma tööd ja elu kontrollid ning kas ja kui palju sa lükkad oma vastutust teistele,” rääkis Ülavere ning lisas, et inimestele meeldib olla justkui ohvrirollis ja väita, et ülemus on vastik. Kuid tõde võib peituda hoopis kaebajas endas.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.