Eneseareng

4 asja, millega kindlasti uut tööd otsides arvestada

Triin Kurves soovitab tööd otsides silmas pidada nelja asja.Foto: Erakogu.

Kes meist vahel ei tunne, et vana töökoht on ennast ammendanud ja tahaks uusi väljakutseid. Ega suurt muud kunsti ei olegi, kui tuleb avada mõni tööportaal ja vaadata, mida parasjagu pakutakse. Kuid on suur “aga” – tegelikkuses ei ole uue töökoha leidmine alati lihtne. CV Keskuse värbamiskonsultant Triin Kurves annab nõu, millega uut tööd otsides arvestama peaks.

Varu aega töö otsimiseks

“Töö otsimine ei ole lühiajaline protsess,” ütles Kurves, et töö otsimine võib võtta isegi aasta. CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt lisab, et uut ja paremat töökohta on üldjuhul lihtsam leida tööl olles, mitte tööta jäädes.

“Oma valdkonna tööpakkumistel tasub pidevalt silma peal hoida. Ootamatu ja planeerimata tööotsing on märksa keerukam ning pinge leida kiirelt uus töökoht võib panna meid tegema läbimõtlemata otsuseid,” rääkis Auväärt.

Analüüsi ennast ja seda, mida teha tahad

Kõige olulisem on Kurvese sõnul analüüsida seda, mida sa teha tahad – kas soovid jätkata valdkonnas, kus tegutsed või tahad täiesti uut väljakutset.

“Tööotsija peaks endale selgeks tegema, mida ta teha tahab ning kus ta saaks oma oskustega kasulik olla,” ütles Kurves.

Uuri ettevõtet, kuhu tahad tööle saada

“Uue töö otsimisel tuleb eeltööd teha – mis see ettevõte on, kuhu kandideerin,” rääkis Kurves, et oluline on selgusele jõuda, kas ettevõtte valdkond on ikka piisavalt huvipakkuv.

“See aitab vältida olukorda, kus pead pärast tunnistama, et sa tegelikult ei teadnud, kuhu kandideerid,” ütles Kurves, miks on oluline olla kursis ettevõttega, kuhu kandideerid. “Siis alles saab tegelikult kaaluda, et kas otsus kandideerida on mõistlik või mitte”

Uuri töö sisu

Ametinimetus ei anna tihti täielikku pilti sellest, keda tegelikult otsitakse, seega on vaja endal vaeva näha, et teada saada seda, kuhu sa tegelikult kandideerima asud.

“Ei tohiks karta käia erinevatel vestlustel, et saada rohkem teada, mis see ametinimetus endast üleüldse kujutab,” rääkis Kurves ja lisas, et tuleb küsida julgelt küsimusi ametikoha kohta.

“Vahel on keeruline ametinimetus, aga töö seal taga hoopiski lihtne. Lugu võib muidugi olla ka vastupidine – nime taga võib olla ridamisi keerulisi ülesandeid. Kui aga oled korralikult uurinud, siis ei saa tulla ühtegi ebameeldivat üllatust,” rääkis Kurves.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses