Eneseareng

4 lihtsat nippi, kuidas olla palju produktiivsem

Kui oled harjunud söömise ajal telefoni näppima või arvutis scroll’ima, siis võiksid selle asendada lugemisega. Foto: Pixabay

1. Alusta oma hommikuid õigesti

Hal Elrod kirjutas raamatu “The Miracle Morning”, kus ta väidab, et hommiku õigesti alustamine on edu aluseks.

Tihtipeale on meil hommikuti kiusatus oma äratuskella edasi lükata ning ärkamisega venitada. See aga mõjub produktiivsusele hävitavalt – juba hommikul vara murrad sa endale antud lubaduse – ärgata õigel ajal.

Eneseaustus ja usaldus hakkavad väikestest asjadest, nagu seda on hommikul endale antud lubaduste täitmine.

2. Loe söömise ajal

Kui oled harjunud söömise ajal telefoni näppima või arvutis skrollima, siis võiksid selle asendada lugemisega. Muidugi ei tasu kõikide söögikordade ajal lugeda, sest toidust tuleb rõõmu tunda ja seda nautida.

Kuid lugemine harib sind kordades rohkem kui teleka vaatamine ning samuti hoiab see su mõtted värskena. Seepärast soovitatakse ka lugeda enne tähtsaid koosoekuid või esitlusi.

3. Tee trenni

Teada on fakt, et trenn aitab keha toonusesse viia ning vaimu värskena hoida. Isegi 10-15 minutiline paus tööjuures, kus teed kõige lihtsamaid venitus- ja võimemisharjutusi, parandab su vereringet ning tõstab produktiivsust.

Kui lugeda kõige edukamate inimeste harjumusi, siis trenn on alati üks nendest.

4. Analüüsi oma päeva enne magamaminekut

Seda on kõige parem teha mitte ainult oma peas, vaid ka oma mõtted reaalselt üles kirjutades. Ole aus iseenda vastu ning küsi endalt näiteks järgnevaid küsimusi: Kas su hommikused tunnid olid veedetud kvaliteetselt?

Kas sa veetsid liiga kaua aega sotsiaalmeedias? Kas jõudsid trenni? Kirjuta üles vastused nendele küsimustele ning mõtle, mida võiksid homme teha teisiti.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.