4 nippi, millega oma aju treenida

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kes meist ei tahaks olla veel targem kui me juba oleme? Loomulik intelligents on hea asi, aga alati on võimalik ka oma aju osavamaks treenida ja teatud nippidega on võimalik enda maksimaalne potentsiaal välja tuua. Enterpreneur.com leht on reastanud neli võimalust, kuidas seda teha.

Kuula klassikalist muusikat

Teadusajakirja Learning and Individual Differences poolt tehtud uuringu tulemusel selgus, et klassikalise muusika kuulamisest on abi. Nimelt selgus, et õpilaste seas korraldatud testi järgi olid tulemused oluliselt paremad, kui taustal mängis klassikaline muusika.

Uuringu läbiviijate arvamusel on see seotud kõrgendatud emotsionaalse seisundiga. Seega kui plaanid uut oskust omandada või midagi uut õppida, pane omale taustaks mängima klassikaline muusika.

Kasuta töökohal isiklikke esemeid

Paljudel pole seda luksust, et eraldi kabinetis tööd teha – eriti ajal, kus avatud kontorid on aina levinumad. Selleks, et oma töökohta isikupärastada ja töö produktiivsust tõsta, on kasulik oma kontoriruum sisustada isiklike asjadega. USA mittetulundusühingu Association for Psychological Science kokkuvõtte kohaselt aitab selline tegevus oluliselt kaasa produktiivsuse kasvule ning aitab vältida emotsionaalset ammendumist.

Seepärast võta järgmine kord perepildid tööle kaasa, kui sul neid veel seal pole.

Tarbi oomega-3 rasvhappeid

Oomega-3 rasvhapped on organismile kasulikud, kuna aitavad vältida veresoonkonnahaiguste ning diabeedi teket ja rasvumise riski suurenemist. Aga mitte ainult. USAs asuva Harvardi Meditsiinikooli uuringu järgi aitavad oomega-3 rasvahapped kaasa ka aju tööle. Nende abil on võimalik vähendada põletike teket ning hoida heade ajurakkude taset.

Kasuta mälupalee meetodit

Lihtne viis oma mälu treenimiseks on kasutada asukoha meetodit, mida nimetatakse ka mälupalee ja teekonna meetodiks.

Selle puhul kujutatakse ennast mõnda tuttavasse paika või teele. Selle asemel, et lihtsalt seda ette kujutada, võetakse mõttes ette teekond selle läbimiseks. Erilisematesse kohtadesse paigutatakse info ja jäetakse selle asukoht meelde. Nii on võimalik igakord sama teekonna läbimisel vajadusel talletatud infot uuesti meelde tuletada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.