Eneseareng

4 võimalust, kuidas oma igakuist sissetulekut kergitada

Tõenäoliselt pole paljud meist rahul palgaga, mida igapäevaselt teenime. Selleks, et seda suurendada, saad aga ise samme ette võtta. The Motley Fool on kirja pannud tegevused, mis aitavad sissetulekuid suurendada.

Pea palga üle läbirääkimisi

CareerBuilder poolt koostatud paari aasta tagusest uuringust selgub, et veidi enam kui pooled töölised ei julge pakutud palganumbri puhul läbirääkimis pidada.
Paljud ettevõtted on ka tunnistanud, et palganumber öeldakse esialgu teadlikult väiksem ning seda ollakse valmis suurendama.

Nii et võimalusel pea palganumbri puhul läbirääkimisi, sest kehvemal juhul jääb see samaks, paremal juhul aga saad seda suurendada.

Investeeri haridusse ja arenda oskusi

Hariduse omandamamine ei tähenda automaatselt doktorantuuri või aastatepikkuseid õpinguid. Südamelähedase ameti jaoks pole ilmtingimata ka ülikooli haridust vaja taga ajada.

Samuti ei tee kunagi halba oma olemasolevaid teadmisi värskendada ja täiendada. Igasugused kutsetunnistused ja läbitud koolitused aitavad ametiredelil kergemini tõusta.

Otsi lisatööd

Alati ei pea piirduma tavapärase päevatööga. Näiteks kui teed tööd vahetustes või pole sinu ameti puhul kellast kellani kontoris istumine oluline, saad lihtsalt lisatööotsi leida.

Nende leidmiseks võid kasutada spetsiaalseid töövahenduskeskkondi. Oleme neist siin artiklis lähemalt kirjutanud.

Ära karda töökohta vahetada

Kui tunned aga, et kõik muud variandid on end ammendanud, jääb alati võimalus töökohta vahetada.

Isegi kui tunned, et ei kvalifitseeru huvipakkuvale tööle 100 protsenti, tasub proovi ikka teha. Vestlused ja edasine protsess annavad selguse, kas osapooled omavahel klapivad ja nii võid esmapilgul kaheldavast variandist oma unistuste töö teha.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.