5 rakendust, mis aitavad uusaastalubadustest kinni pidada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Amazonile kuuluval lugemise sotsiaalvõrgustikul Goodreads on üle 80 miljoni kasutaja.

1. Kui lubasid, et loed rohkem raamatuid

Suurema arvu raamatute lugemine uuel aastal on kindlasti paljude eesmärgiks ka 2019. aastaks. Üks populaarsem rakendus, mis selle ülesande juures aidata saab, on Goodreads. Põhiliselt aitab see teha kaht asja – esiteks omada ülevaadet, millised raamatud on juba loetud ja milliseid on veel plaanis lugeda ning teiseks on rakendus suurepärane uute teoste avastamiseks.

Samuti näitab see, mida loevad su sõbrad ja tuttavad. Goodreads on integreeritud Amazoni Kindle ökosüsteemi, nii et selle kaudu loetud e-raamatu lisamiseks piisab, kui lased masinal ise vastava linnukese teha.

Kui paberil raamatute lugemine ei meeldi, siis võib kaaluda e-lugerite või audioraamatute kasutamist. Suure valiku eestikeelset kirjandust leiab näiteks Elisa Raamat rakendusest ning populaarne rakendus audioraamatute muretsemiseks on Audible. Viimase puhul tuleb arvestada, et raamatud loetakse ette inglise keeles.

2. Kui lubasid, et laiendad silmaringi

Hea viis selleks on podcastid. Üks rakendus nende kuulamiseks on Pocket Casts. Selle suureks eeliseks on asjaolu, et rakendusse saab mugavalt paigutada nii Eesti kui ka välismaised taskuhäälingud, seega ei pea kodumaiste saadete jaoks kasutama üht ja välismaa omade jaoks teist rakendust.

Lisaks saab seda kasutada nii arvutis kui ka nutiseadmes, et näiteks koduteel telefonist kuulatud saadet koju jõudes arvutist edasi kuulata. Miinuseks on see, et Pocket Casts ei ole tasuta, vaid maksab näiteks Apple’i App Store’is 4,49 eurot.

3. Kui lubasid, et istud vähem telefonis

Offtime pakub võimalust mõned rakendused telefonis ära keelata ning moodustada spetsiaalsed profiilid töö või eraelu jaoks, et vajalik info oleks alati kättesaadav, kuid ebaoluline oleks välja filtreeritud.

Lisaks pakub rakendus mugavat ülevaadet nutitelefoni kasutusest. Seega on võimalik vaadata, milline rakendus leiab ebaproportsionaalselt palju kasutust.

4. Kui lubasid, et teed rohkem trenni

Treeningute juures sõltub õige rakenduse valik palju sellest, millist sporti inimene teha soovib ja ka sellest, milliseid aktiivsusmonitore või nutikellasid selleks kasutatakse. Näiteks Samsungi kelladel on kaasas Samsung Health ning Fitbitil oma äpp. Siiski on olemas mõned üldisemad, mida tasub katsetada.

Paljude jooksuhuviliste meelisrakendus on Strava, mis on kombinatsioon sotsiaalvõrgustikust ja spordirakendusest. Tulemusi ja saavutusi saab teistega jagada ning seeläbi end motiveerida.

Toitumise jaoks sobib hästi MyFitnessPal, mis on kättesaadav nii arvuti kui ka nutiseadme vahendusel ning mille abiga on võimalik enda toitumist kuni viimse kalorini planeerida, et seatud eesmärgid täidetud saaksid.

5. Kui lubasid midagi ja soovid, et see meeles püsiks

Spetsiaalselt seatud eesmärkide jaoks tasub proovida rakendust nimega Loop, mis lubab paika panna konkreetse eesmärgi ning ka ajalise raami. Näiteks kui eesmärgiks on lugeda iga päev 20 lehekülge mõnest raamatust, tuletab rakendus kasutajale seda meelde. Lisaks annab teenus ülevaate eesmärgi täitmisest, et vajadusel mõni päev paar lehte rohkem lugeda ning graafikus püsida.

Nimekirja aitas koostada Samsung Eesti tootekoolitaja Riho Kopso.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.