6 asja, mida peaksid oma CVs kohe muutma, et see teiste seast silma paistaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Elulookirjeldus on üks vahendeid, millega potentsiaalsele tööandjale koheselt silma hakata. Kuid hea ja silmapaistva CV koostamiseks on teadmisi vaja. Need nipid Time.com portaalilt aitavad sind eesmärgile lähemale.

Kujundus olgu lihtne aga ülevaatlik

Oluline on, et su CV oleks loogiliselt struktureeritud ja lihtsalt loetav. Ladder tööotsinguportaali poolt koostatud uuringust selgub, et töölevõtjad hindavad enim veebidisainist tuttavat F ülesehitusmeetodit.

F-muster võtab arvesse, kuidas inimeste silmad liiguvad kui nad veebilehe sisu loevad.

Kõigepealt suuremaid pealkirju vasakult paremale, seejärel ülevalt alla numbrite või punktidega tähistatud nimekirju ning lõpuks rasvases kirjas teksti ning alapealkirju.

Samuti peaks CV olema jagatud konkreetselt eristatavateks lõikudest tähtsuse kaupa ning koostamisel tuleks kasutada lihtsaid fonte.

F-meetodiga lehe ülesehitus. Foto: webdesign.tutsplus.com

Lisa silmapaistvust

Kasuta võtteid, mis aitavad sinu CV teiste seast esile tuua. Selleks on hea vahend lisada näiteks värve. Neid ei pea olema palju, kuid nende kasutus aitab teksti paremini lõikudeks jagada ja neid eristada. Parim on eelistada ühte tooni ja kasutada seda tagasihoidlikult. Heaks viisiks on internetist otsida ekspertide poolt heaks kiidetud kena disainiga näiteid.

Kirjelda oma tugevusi märksõnadega

Vastavalt valdkonnale, kuhu kandideerid, lisa CV-sse oma tugevused. Anna nendest ülevaade lühidalt, kasutades märksõnu, mitte liiga pikki kirjeldusi.

Too välja edukaid näiteid oma tööst

Eraldi pane rõhku oma tööalaste saavutuste kirjeldamiseks. Too lühidalt välja edukalt lõppenud projektid, mida oled vedanud, või saavutused, mida oled tööalaselt korda saatnud ning mis potensiaalse tööandja jaoks võiksid olulised olla.

Jälgi, millist infot CV-sse lisad

Kujunduse poole pealt väldi igasuguste tabelite ja graafikute lisamist. Need muudavad CV lugemise keerukamaks, kuna võivad nõuda liigset süvenemist, mille jaoks esialgsel hindamisel aega ei pruugi olla.

Samuti jälgi, et info, mida lisad, oleks soovitud töökohal oluline. Kui positsioon ei eelda sinu sotsiaalkontode sisu esiletoomist, siis pole neid niisama ka mõtet nimekirja lisada.

Ära kasuta täpselt sama kirjeldust igal pool

Kui kandideerid mitmesse kohta, siis kindlasti veendu, et CV sisu vastaks positsioonile. Vajadusel tee elulookirjelduses muudatusi tulenevalt töökuulutuse kirjeldusest ning kasuta sealolevaid märksõnu ja väljendeid, kus võimalik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.