6 nõuannet maailmakuulsalt juhtimiseksperdilt: kuidas olla tööl produktiivsem?

Foto: Unsplash

Maailma üks tuntumaid juhtimiseksperte Robin Sharma annab nõu, kuidas muutuda kõige produktiivsemaks inimeseks, keda sa tead.

Rutiin

Sharma arvates on produktiivsuse juures väga oluliseks aspektiks rutiin. Ta avastas seda uurides Stephen Kingi ja Thomas Edisoni elu.

Neil oli iga tegevuse jaoks kindel kellaaeg. Millal üles tõusid, hambaid pesid, tööd tegid ja puhkasid.

Segadus tekitab stressi

Stress on suur segaja, mis võib olla tingitud ka ümbritsevast segadusest. Sharma täheldas seda tennisisti Andre Agassi puhul, kes ei lasknud enda sportikotti enne võistlust puutuda.

Vastasel juhul oleks kotis võinud tekkida segadus ja see oleks võinud ta mõtted mängust eemale viia. Nii et vaata laud ja arvuti desktop üle.

Õpi “ei” ütlema

Ära võta kõiki pakkumisi vastu. Sharma ütleb, et soov inimestele meeldida paneb rohkem tööd tegema, kuid üks hetk kannatab selle all kvaliteet.

Pane kirja see, mida sa ei tee

Tavaline on teha nimekirju asjadest, mida tegema peab. Kuid olulisem on hoopis keskenduda sellele, mida ei tehta.

Väidetavalt oli just see Steve Jobsi sõnul Apple’i edu võtmeks. Nad keskendusid sellele, milliseid projekte ei ole nõus tegema.

Ole vastandlik

Üks viis, kuidas aega kokku hoida, on teha kõike vastupidi. Miks minna poodi kui sel hetkel on seal kõige rohkem inimesi? Leia aeg, mil saad seda tunglemata teha. Niiviisi hoiad korralikult aega kokku.

Tööta 90 minutit järjest

Sharma sõnul on kõige efektiivsem teha tööd kui sellel on kindel intervall. Ta leidis, et tehes 90 minutit järjest tööd ja seejärel 10 minutit puhates oli ta kõige produktiivsem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.