Eneseareng

Enne töökohavahetust mõtle läbi need asjad

Soov töökohta vahetada võib olla tingitud mitmest põhjusest. Uisapäisa sellist otsust teha ei ole mõistlik ning enne tasuks kindlasti teha ka taustauuringut. Hired tööotsinguportaal on kirja pannud mõned soovitused, mida sellises olukorras tasuks jälgida.

Tee selgeks mida uuelt kohalt ootad

Tööstressi võivad põhjustada mitmed asjad. Halvemal juhul viib see olukorrani, kus sa soovid oma olemasoleva töökoha üldse välja vahetada. Enne kui aga lahkumisavalduse lauale lööd, mõtle enda jaoks kindlasti läbi, mis on see, mis muudab su rahuolematuks ja kas uus amet või positsioon võimaldab seda olukorda leevendada.

Ära kiirusta olemasoleva tööandja juurest lahkuma

Enne kui olemasoleva tööandja juurest ära plaanid minna, kaalu ka ettevõtte siseselt ametikoha vahetamist. Olenevalt organisatsioonist võib seal olla ka muid võimalusi oma karjääri jätkata, aga teha rollis, mis sulle suuremat naudingut suudab pakkuda.

Uuri maad ja räägi inimestega

Kui oled otsustanud ikkagi mujal uusi tööalaseid väljakutseid proovida, siis suhtle võimalikult paljude inimestega. Otsi üles vanad tuttavad, endised kolleegid ja uuri neilt erinevate võimaluste kohta. Unistuste töökohta ei tulda suure tõenäosusega sulle kandikul pakkuma ja selle leidmiseks on vaja endal vaeva näha.

Kindlasti tee taustauuringut selles osas, milline on palgatase erinevatel positsioonidel ja milliseid hüvesid erinevad ettevõtted töötajatele pakuvad.

Keskendu kvaliteedile, mitte kvantiteedile

Tähtis pole saata oma CV-d võimalikult paljudele ettevõtetele vaid välja valida neist huvipakkuvamad. Samamoodi mõtle järgi millisel ametikohal sa kindlasti rahul oleksid ning keskendu just nende leidmisele.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.