Eneseareng

Justiitsministeerium pakub seitsmele praktikandile 3000 euro suurust stipendiumit

Juuratudengitele annab seesugune praktika palju kogemust ja tutvusi.Foto: Canva

Justiitsministeerium kuulutas õigustudengitele välja 3000 euro suuruse stipendiumiprogrammi, mille eesmärk on toetada kriminaalvaldkonna juristide järelkasvu. Praktika viib läbi justiitsministeerium koos riigiprokuratuuri, Harju maakohtu ja advokatuuriga.

„Oleme kujundanud programmi selliselt, et praktikandid saavad näha seda, kuidas toimub päriselt kriminaalmenetlus prokuratuuri, advokatuuri ja kohtu vaates. Lisaks tutvustatakse tudengitele teiste süüteomenetlusega seotud asutuste tööd. See annab tervikliku ülevaate kriminaalõigussüsteemist ja kontaktid pärast õigushariduse omandamist töö leidmiseks,“ ütles justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler Markus Kärner. 

Lisaks praktikale prokuratuuris, advokatuuris ja kohtus käib praktikant õppevisiitidel Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis, uurimisasutuses, vanglas ja kriminaalhooldusosakonnas ning justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonnas.

Kandideerima on oodatud õigusteaduse bakalaureuseõppe teise ja kolmanda aasta ning magistriõppe tudengid või nimetatud kraadi omandanud. Praktikale võetakse kuni 7 huvilist.

Praktika koosneb kolmest minimaalselt kuu aega kestvast osast. Praktikandile makstakse 3000 eurot stipendiumi – esimese praktika läbimise järel 600 eurot, teise praktika järel 1000 eurot ning kolmanda osa läbimise järel tasutakse 1400 eurot.

Täpsemat infot kandideerimise ja programmi kohta leiab justiitsministeeriumi kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.