Eneseareng

Kuidas ennast motivatsioonikirjaga parimast küljest näidata?

Tööle kandideerimisel on tänapäeval tihti kohustuslik lisada CV juurde ka motivatsioonikiri. Tihtilugu on selle mõju suur, seepärast on oluline, et see potentsiaalsele tööandjale kergesti silma paistaks. Mida peaksid selle kirjutamise juures tähele panema?

Ole originaalne

Motivatsioonikirja tuleks alustada millegi sellisega, mis tähelepanu köidaks. Seepärast tasuks vältida näiteks kirjeldamist, kuhu sa kandideerid, sest osapooled on selle teadmisega niigi kursis.

Kindlasti ei pea sissejuhatus olema midagi väga erilist, luuletust või mõistatust, oluline on lihtsalt arusaadavalt ja selgelt läheneda.

Maini tutvusi

Kui keegi on sind kandideeritavale kohale soovitanud, siis tasuks seda kindlasti mainida. Nii jätad mulje, et sobid sõbra või tuttava eeskujul samasse ettevõttesse.

Seda võiks teha suhteliselt alguses, et see info teksti sees kaduma ei läheks.

Näita oma sobivust

Lisaks oma oskuste väljatoomisele on oluline rõhutada ka oma sobivust ettevõtte kultuuriga. Seega tasub enne kirjutama asumist firma tausta põhjalikult uurida ning kogutud info enda kasuks tööle panna.

Samuti tasub silmas pidada kandideeritava ettevõtte profiili, kas tegu on pigem traditsioonidest lugupidava asutusega või alustava IT-firmaga. Esimesel juhul tasuks jääda konservatiivseks, samas kui teise puhul võib asjale läheneda vabamalt.

Ära ole negatiivne

Eestlastena ei ole meil seda loomu poolest kerge teha, aga motivatsioonikirja ei tasuks tuua negatiivset alatooni. Laused, mis annavad mõista, et tõenäoliselt on värbaja juba sama juttu varem mitmeid kordi kuulnud, ei vii kaugele.

Samuti enda samastamine teistega, viidates kui palju on sama häid või paremaid kandidaate. pole just parim viis silma jäämiseks. Keskenduda tuleks enda tugevustele ning neile rõhuda.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.