Eneseareng

Kuidas mõista oma eesmärke ja neid ka päriselt saavutada?

Eesmärkide saavutamine on üks populaarsemaid teemasid, millest kirjutatakse ja räägitakse. Tegelikult saab sellega igaüks hakkama –tuleb vaid eesmärgid lahti mõtestada ning hakata tegutsema. Seega, kuidas jõuda eesmärkideni ja mida panna tähele?

Selge eesmärk

Soov on see, kui soovid saada rikkaks. Eesmärk on aga see, kui soovid teenida 100 000 eurot. Selleks, et see eesmärk ei tunduks võimatu, tuleks see jagada kuu, nädala ja isegi päeva eesmärkideks.

Nii saad sa ennast koolitada ja arendada ning liikuda väikeste sammudega oma lõpp-eesmärgi poole. Väiksemaid eesmärke on lihtsam saavutada ning need tekitavad sinus enesekindluse. Iga päev mõtle, mis on su eesmärk ning tee midagi, mis aitaks sind lõpp-eesmärgile lähemale.

Eesmärgid igas valdkonnas

Tervis, sest terviseta ei ole sul midagi. Soovid hommikul kell 6 joosta? Osta spordiklubi kaardi? Võtta kaalust alla?

Isiklikud eesmärgid. Tahad sa õppida golfi? Rohkem veeta aega lastega? Minna reisile? Need on sinu isiklikud eesmärgid, mis on tähtsuselt teisel kohal.

Raha. Kõik rahaga seotud eesmärgid. Soovid rohkem kokku hoida? Rohkem teenida? Ettevõtluse alustada?

Panus teiste ellu. Selle alla kuulub teiste motiveerimine või abistamine. Kuidas sa lood teistele väärtust? Kuidas sa saaksid maailmale anda oma panuse? Ehk oled suur reisija ning saaksid alustada blogiga, mis tutvustab Ameerika elu?

Pane need kirja

Kirjuta iga valdkonna eesmärgid kuhugi, kus neid igapäev näeksid. Kirjuta need paberile, mitte telefoni. Parim koht oleks selline, kust kohe ärgates neid näeksid.

Ära tee seda kõike korraga!

Oletame, et soovid võtta kaalust alla 15 kg, saada ettevõtjaks, teha C-kategooria ning pidada videoblogi. Kui sa hakkaksid kõiki neid eesmärke täitma, siis jookseksid kokku ning kvaliteeti tõenäoliselt pole.

Kujutle, mis oleks kui need kõik asjad sul juba oleks

Mis tunne oleks olla 15 kg kergem? Oleksid sa enesekindlam ja rõõmsam? Lisaks see su ellu väärtust?

Kui sul oleks see 100 000 eurot, kuhu sa reisiksid? Millega sa tegeleksid? Meie alateadvus ei tee vahet, mida visualiseerime ja mis toimub päriselt. Kui soovid Ford Mustangit, siis sinu üks eesmärk võiks olla sellega proovisõit. Vaata erinevaid videosid antud masinast ning tunne ja usu, et ka sinul on varsti selline.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.