Eneseareng

Kuidas tööandjalt palka juurde küsida?

Töötaja palganumber on tavaliselt otseses seoses tema tööülesannetega. Kui tunned, et oled valmis võtma suuremat vastutust ja soovid ka oma palganumbrit seeläbi suurendada, tuleks sellest ka ülemustega rääkida. Parima tulemuse saavutamiseks jälgi neid pidepunkte.

Vali sobilik aeg

Väldi palgasoovi välja ütlemist möödaminnes ja muuseas. Nii võib juhtuda, et see kaob muu jutu sisse ära ning seda ei võeta tõsiselt.

Palgast ja ametikõrgendusest rääkimiseks varu aega ja otsi selle jaoks õige moment. Vajadusel lepi kokku eraldi aeg, andmaks teemale kaalu.

Samuti aitab kaasa, kui sätid vestluse aega, mil ettevõttel läheb hästi.

Ole oma soovidega konkreetne

Selge see, et tööl käimise mõte on raha teenida – mida rohkem seda uhkem. Aga enne kui lähed palka juurde küsima, pane enda jaoks paika, mida ja kui palju sa tahad.

Uisapäisa numbreid lauale lüües tõenäoliselt oma eesmärki ei saavuta. Seepärast leia enne konkreetsetele summadele toetuseks argumendid ning ole valmis ka tööalast vastutust juurde võtma. Näiteks võid pakkuda, et võtad enda peale mõne siiani kontoris kõigi vahel jagatud olnud ülesande.

Tugine positiivsetele näidetele varasemast tööst

Pane kokku nimekiri positiivsetest saavutustest, millega oled tööalaselt silma paistnud. Alati ei pruugi ülemustel kõikide töötajate eredamad hetkel meeles olla, seega on see sinu asi neid meenutada.

Kui saad enda panust statistiliselt näidata, siis on see alati hea variant. Kuna sinu otsene ülemus ei pruugi olla lõplik otsustaja, on sinu kokku pandud näited heaks viisiks seda kõrgematele ülemustele presenteerida. Näiteks kui mõni sinu samm on nähtavalt kasvatanud firma müüki, siis oleks seda mõttekas mainida.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.