Eneseareng

Kuidas tööle kandideerimisel oma huvisid ja hobisid tutvustada?

Uuele ametikohale kandideerimine keskendub enamasti tööalasele kompetentsile ja võimekusele. Tihti võivad aga inimese hobid ja muud huvid anda isikuomaduste kohta kasulikku lisainfot. Balanced Careers veebikeskkond on välja toonud, kuidas oma muudest huvidest hästi rääkida.

Maini huvisid ja hobisid CV-s ja motivatsioonikirjas

Elulookirjelduse ja motivatsioonikirja puhul on oma hobisid ja huvisid lihtne kirjeldada, kuna saad ise valida, kuidas selle koostad. Näiteks kui sinu hobiks on mudelautode ja rongide kokkupanek, võib see tööandjale aimu anda, et oled kannatlik oma tegemistes.

Kindlasti tasub lisada sedasorti infot ja huvisid, mis annavad lisaväärtusi kandideeritavale ametikohale. Samuti tasub ära mainida näiteks oma osalemised heategevuslikes organisatsioonides ja muude ühiskondlikke huvigruppide töös.

Motivatsioonikirja puhul tasuks aga nende kirjeldamisel olla tähelepanelikum. Kuna selle eesmärk on tõestada sobivust konkreetsele ametikohale, siis siin tuleks huvisid ja hobisid mainida ainult juhul, kui need on selle jaoks olulised ja vajalikud.

Kuidas käituda intervjuul?

Intervjuu puhul tuleks leida enda hobide tutvustamiseks õige aeg. Tihti uurib tööandja selle kohta ka ise, kuid põnevaid fakte enda kohta saad mainida ka muude teemade juures. Näiteks kui uuritakse, mis teemad sind kõnetavad, mis on sinu tugevused või nõrkused.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.