Eneseareng

Kuidas värbajates enda vastu huvi tekitada?

Värbajad on need inimesed, kes aitavad ettevõtetel sobivaid inimesi konkreetsele ametikohtadele leida. Tänu neile võid sa leida huvipakkuva töö ise selle nimel vaeva nägemata. Selleks aga, et värbajatele üldse silma jääda, tuleks enne läbi teha need CNBC poolt soovitatud sammud.

Uuenda oma tööalast profiili

Kui sa veel ei teadnud, siis LinkedIn on see koht, kus kõige suurema tõenäosusega värbajad sind leiavad. Selleks, et silma jääda, tuleks aga kõigepealt korda teha enda tööalane kirjeldus.

LinkedIn pakub mitmeid abistavaid materjale ning õpetusi, kuidas selles osas nende platvormist maksimum võtta ning tööpakkujatele silma jääda.

Tee endale nime

Enim jäävad silma need, kes on omas valdkonnas aktiivsed ning erinevatel teemadel sõna võtavad. Kui tahad silma jääda ning pildil olla, otsi ise selleks võimalusi.

Hea võimalus seda teha, on näiteks seminaridel ja konverentsidel esinejana üles astuda.

Ole sotsiaalmeedias aktiivne

Lisaks LinkedInile aitab ennast heast küljest näidata ka aktiivsus muudes sotsiaalmeedia voogudes. Diskussioonid ja teemaarendused oma töö valdkonna trendide teemadel aitavad kindlasti positiivselt silma paista.

Samuti tuleks ise kriitilisist meelt hoida, kui oma ajajoonele postitad. Kui värbaja seda vaatama satub, siis peaks sealt vastu vaatama pilt, mis teda pigem julgustaks ühendust võtma.

Võta värbajaga ise ühendust

Kui tunned, et sooviksid uusi väljakutseid, siis on alati variant ka ise värbajaga hoopis ühendust võtta.

Parim viis selle jaoks on alustada just LinkedIni kaudu. Eelistada tasuks suhtlust emaili teel ja mitte telefonivestlust peale suruda. Kui aega küps, saab värbaja seda juba ise teha.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.