Eneseareng

Vahetad töökohta: Kuidas käituda lahkumisintervjuul?

Järjest enam ettevõtteid kasutab võimalust töötajate lahkumisel nendega lahkumisintervjuude tegemiseks. Selle eesmärgiks on koguda infot lahkumise põhjuste kohta ning vastavalt sellele võimalusel muudatusi äri struktuuri sisse viia.

Mida ja kuidas öelda?

Intervjuusid võidakse viia läbi mitmes vormis, tavaliselt on need kas kirjalikud, kus palutakse näiteks vastav ankeet täita, või vestluse kujul.

Olenevalt ettevõttest võivad küsimused erineda, kuid tööandja jaoks on olulisim teada saada, mis oli töötaja lahkumise põhjuseks.

Seepärast tuleks jääda võimalikult ausaks ning välja tuua need kitsaskohad, mis olid lahkumise põhjuseks. Silmas peaks seejuures kindlasti pidama selliste punktide sõnastust. Liiga otsekohene ja halvustav toon võib edaspidistele suhetele kehvasti mõjuda. Kunagi ei või teada, millal pead ise olema see, kes samasse ettevõttesse hoopis tagasi tahab minna.

Kui mõni asi oli kehvasti, siis tuleks nende väljatoomisel kindlasti leida ka põhjendused. Samuti on abi sellest, kui oskad ka välja tuua võimalikke parandusettepanekuid.

Mida vältida?

Kindlasti tasuks vältida ka uue tööandja kiitmist. Kui küsitakse, võib välja tuua erinevused ja eelised mis mängisid töökoha vahetusel rolli, kuid oluline on teha seda delikaatselt ning mõistlikult.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.