Magistrantidel ja doktorantidel on võimalik välismaal õppimiseks toetust küsida

Stipendiumile kandideerimiseks on aega 24. oktoobrini.Foto: Canva

Haridus- ja Noorteamet avas Kristjan Jaagu vahetusõpingute stipendiumi taotlusvooru, et toetada Eesti kõrgkoolides õppivate magistrantide ja doktorantide kuni aasta pikkuseid vahetusõpinguid väliskõrgkoolides ja teadusasutustes. Amet ootab taotlusi 24. oktoobrini.

Haridus- ja Noorteameti stipendiumite ja toetuste büroo juhi Carmen Raudsepa sõnul annab Kristjan Jaagu vahetusõpingute stipendium võimaluse saada toetust kuni aasta kestvateks õpinguteks väliriigi kõrgkoolis. Ta lisas, et varasemad stipendiaadid on rõhutanud vahetusõpingutest saadud kogemuse märkimisväärset mõju konkurentsivõimele tööturul.

Stipendiumiga hüvitatakse stipendiaadi sõidu- ja elamiskulud. Stipendiumi suurus sõltub sihtkoha kaugusest ja elukallidusest. Lisaks hüvitatakse kuni 5000 euro ulatuses õppemaks. Vahetusõpingute eesmärk võib olla õppetöös osalemine või õppekavakohase praktika läbimine. Doktorandid võivad stipendiumi kasutada ka individuaalseks tööks, välitöödeks ja konsultatsioonideks. 

Vahetusõpingud peavad jääma ajavahemikku tänavu 1. oktoobrist kuni järgmise aasta  30. septembrini ning taotleja peab oskama eesti keelt vähemalt B1 keeletasemel.

Vahetusõpingute stipendiumi taotlusi saab esitada kaks korda aastas. Lisaks sügisele taotlusvoorule toimub taotlusvoor ka mais. Avaldusi stipendiumi taotlemiseks saab esitada toetuste menetlemise infosüsteemi kaudu aadressil:  toetused.kul.ee

Eelmisel aastal said vahetusõpingute stipendiumi 35 üliõpilast ja stipendiumiteks kulus kokku 240 000 eurot. Viimasel kolmel aastal on keskmine stipendiumi suurus olnud ligi 7000 eurot üliõpilase kohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.