Eneseareng

Need tegevused aitavad sul uuel töökohal paremini sisse elada

Uuel ametikohal võõras keskkonnas võib harjumine kaua aega võtta. Selleks, et see protsess läheks ladusalt ning võimalikult kiirelt, järgi neid FastCompany poolt välja toodud nõuandeid.

Õpi uut keskkonda tundma

Lisaks uue tööandja organisatsiooni ülesehitusele, on oluline tundma õppida ka sind ümbritsevaid inimesi ning omavahelisi suhteid. Eriti kasulik on see ülemuse ja alluva suhtlemist kõrvalt jälgides.

Nii saad aimu, mismoodi erinevat tüüpi inimestega suhelda, keda austatakse ja kellega on kergem ühist keelt leida.

Sama kehtib ka teiste töökaaslastega suhtlemise puhul. Tee selgeks, kes on sinu ametikoha jaoks tähtsad kontaktid organisatsiooni sees ning võta initsiatiiv ja loo nendega ise kontakt. Nii laod hea vundamendi edaspidiseks murevabaks suhtluseks.

Selgita välja, mida sinult oodatakse

Kuigi töövestlusel antakse üldjoontes pilt, millega sinu ametikohal pistmist tuleb, siis tasub uue positsioonil alustades see oma ülemusega võimalusel üle käia.

Hea on välja selgitada täpsed ülesanded, millega pead tegelema ja mismoodi ülesandeid lahendama. Igal inimesel on oma juhtimise stiil ning nende eripärade välja selgitamine aitab kaasa ka omavahelisele ladusamale koostööle.

Püüa silma paista

Selleks, et kiirelt arvestatavaks tiimi liikmes saada, proovi võimalikult palju korda saata ning aktiivselt tööasjades osaleda. Sellisel juhul on suurem võimalus positiivselt silma paista ning oma kohalolekut ja vajalikkust näidata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.