Rahatarkuse seminari videosalvestis ning materjalid on nüüd kõigile saadaval

Videosalvestis artiklisse lisatud

Rahatarkuse seminaril käsitletud info tehti kõigile kättesaadavaks.Foto: Canva

Eesti Pank ja Finantsinspektsioon korraldasid koolivaheajal, 27. oktoobril kell 11–13 õpetajatele majanduse ja rahatarkuse seminari. Seminari materjalid on aga kõigile ligipääsetavad Eesti Panga lehel.

Seminarli käsitleti Eesti hinnatõusu: miks see on toimunud ja mis selle ohjeldamiseks ette võetakse. Eesti Panga rahapoliitika ja välismajanduse allosakonna juhataja Peeter Luikmel tegi vastavasisulise ettekande ning andis ka hinnangu, millal normaalne olukord võiks taastuda. 

Rahatarkuse raamatute autor Tarvo Vaarmets tutvustas teost „Rahaedu põhimõtted“. Autor rääkis, kuidas raamatut saab kasutada õpilastele rahateemade selgitamisel ja mida võiks õpilastega raamatu põhjal veel käsitleda.

Bodo Schäferi „Koer nimega Money“ on peamiselt noortele mõeldud enesearengu ja ka rahatarkuse raamat, et nii õpetajal koolis kui ka lapsevanemal kodus oleks teosest saadud teadmisi lihtsam edasi anda. Õpetajad Liis Jaaku ja Heidi Kaldlaur koostöös rahandusministeeriumiga alustanud raamatu põhjal töölehtede ja õpetajamaterjali kokkupanemisega.

Töölehed on eelkõige 10–12aastastele lastele, nende vanematele ja õpetajatele. Seminaril tutvustati näidistöölehti. Õpetajamaterjal on peale testimist kasutamiseks valmis septembris 2023.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.