Eneseareng

Raivo Hein: raamat, mis mind elus enim mõjutas

Raivo Hein soovitab tundma õppida inimesi enda ümber.Foto: Scanpix

Ettevõtja, investor ja rahatarkuse jagaja Raivo Hein tunnistab, et tema elu on enim mõjutanud raamat, mida võib nimetada enese aitamise õpikuks – 30ndate keskel Dale Canegie’ poolt kirjutatud, kuid tänapäevalgi popp “Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi”.

Hein luges Carnegie raamatut millalgi 80ndate lõpus või 90ndate alguses, kui oli umbes 25-aastane ja oma töökarjääri alguses.

“See ei puuduta otseselt rahaasju, vaid inimsuhtlemist ja seda sotsiaalset poolt, aga küllap on see kaudselt mõjutanud mind ka finantsasjus,” räägib ta.

Heina sõnul on tänapäevases mõttes tegemist eneseabiõpikuga.

“See raamat räägib sulle, kuidas iseenese probleemide ja muredega hakkama saada. Kuidas suhelda inimestega nii, et inimesed sind austaksid ja sind kuulaksid ja sinu nõu küsiksid – alates sellest, kuidas tööle saada, kuidas sa peaksid suhtlema tööandjaga või siis piltlikult see, et kui sul jalgu ei ole, siis kuidas ilma jalgadeta oma elu väga heaks ja edukaks teha nii palju kui võimalik,” ütleb ta.

Hein lisab, et tänapäeval on eneseabiõpikud populaarsed ja neid on palju, kuid need on tihti pealiskaudsed.

“Aga see raamat on juba 30ndatel kirjutatud, see töötab siiamaani väga hästi, aeg-ajalt võtan kätte ja loen ikka,” ütleb ta.

Kõigile finantsvabaduse ja rikkuse kogumise poole püüdlejatele soovitab ta aga esimeseks puremiseks kahe autori teoseid – eestlase Jaak Roosare õpikud rikkaks saamisest ja kogu maailmas tuntud finantsguru Robert Kiyosaki teosed rikkast ja vaesest isast.

“Ma julgen nimetada neid piibliks. Kui sa oma elus käitud nende sammude järgi, mida seal soovitatakse teha, siis no way, et sa vaeseks jääd või peost suhu elad,” ütleb ta.

Ta ütleb, et temal omal ajal selliseid raamatuid käepärast polnud.

“Mul tuli see teadmine läbi enese tegevuse ja ühel hetkel lihtsalt sa jõuad sinna tee peale välja, kui sa loogiliselt mõtled. Et sa majanduslikult vabaks saaks, siis ega seal väga palju muid teid ei ole, kui et sa suudad säästa, suudad investeerida ja veelgi parem – suuda luua endale hea toimiva ettevõtte ehk siis hakata ettevõtjaks. Need on kõige lihtsamad reeglid, mida ma käin koolides noortele ka rääkimas,” ütleb Hein.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.