Tahad saada edukaks? Küsi endalt pidevalt neid kolme küsimust

Pidev areng on vajalik, kui tahta olla edukam, kuid selle saavutamine pole lihtne. Ükspuha, mis valdkonnas soovid saada edukaks, võiksid kriitiliselt endalt küsida järgnevaid küsimusi võimalikult tihti:

Mis on üks asi, mida sa suudad väga hästi teha?

Selle küsimuse küsimine on kergem, kui sellele vastamine. Paljud meist oskavad teha mitut asja hästi, aga mitte ühte asja meeletult hästi. Tegelikkuses ei ole oluline see, mida sa teed, vaid miks sa seda teed. Inimesed, kes suudavad vastata küsimusele miks nad midagi teevad, on üldiselt ka kordades edukamad kui need, kes lihtsalt teevad midagi harjumusest.

Kui suudad selle küsimuse endale ausaks jäädes ära vastata, võiksid keskenduda selle oskuse arendamisele, et saada veel paremaks ning seeläbi ka edukamaks.

Kas ma arenen edasi iga päev, või olen mugavustsoonis?

Kui võrdled end kellegagi, peaksid end alati võrdlema iseendaga, mitte sõprade, töökaaslaste või kellegi teisega. Seega võid endalt küsida, kas oled täna saavutanud midagi, mida sa eile veel ei suutnud. Ebamugavus ja kasvamine käivad käsikäes, seega peaksid alati veenduma, et töö ja muud tegevused pakuksid sulle põnevust ning samas ka tekitaksid positiivse ebamugavustunde.

Mille üle olen kõige uhkem?

Kui oled high-achiever ning tahad kogu aeg ühe rohkem saavutada, siis võib see samas viia ka läbipõlemiseni. Seega peaksid suutma ka aega maha võtta ning hinnata, millega oled hästi hakkama saanud ning milliste saavutuste üle oled kõige uhkem.

Muidugi ei tasu ka loorberitele puhkama jääda, kuid tagasivaade tähtsatele sündmustele ning enda tegude analüüsimine teeb meid lõppkokkuvõttes ainult paremaks, olgu see kas laste kasvatamine, tööalane areng või üldse midagi muud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.