Nii lühendad drastiliselt õpingute alguses paratamatult kogetavat stressi ja frustratsiooni perioodi, mil uue oskuse omandamine kohutavalt raske tundub, Intensiivõpe võimaldab kiiremini edusamme kogeda ja enesekindlust nautima hakata.
Ära võrdle ennast teistega
Õppimise alguses kogetav ebamugavustunne tuleneb suuresti enda teistega võrdlemisest. Young soovitab võrdlusmomendi kõrvaldada ning eelistada grupiõppele üks-üheleindividuaalõpet.
Nii ei kaota sa motivatsiooni, kui omandad uusi oskusi keskmisest aeglasemalt, ega muutu vastupidi laisaks, kui oled teistest kiirem.
Aktsepteeri frustratsiooni
Esimeses tunnis võib kergelt tekkida tunne: “See tegevus ei meeldi mulle” või “Olen lootusetu”. Youngi sõnul tuleks sellisel juhul teadvustada oma mõttekäiku, mis võib välja näha umbes järgmine:
- Tajun, et teen midagi kehvasti
- Tajun, et teised näevad, et teen midagi kehvasti
- Tunnen seetõttu piinlikkust
- Tahaksin tegevuse pooleli jätta ja lahkuda
- Mõtlen “See tegevus ei meeldi mulle”
Mõtteid teadvustades saad need suunata teisele rajale, näiteks “See on okei, et teen midagi kehvasti. Sellepärast ma siin olengi, et õppida” või “kannatan natukene veel, varsti läheb lihtsamaks”.
Kui esialgsest soovist asi pooleli jätta üle olla, asendub see peagi positiivsete emotsioonidega, nagu “see on päris lahe” ning “võimas” ning õpingute alguse ebalus asendub enesekindluse ja rahuloluga.