Eneseareng

Tee enne kandideerimist uue tööandja kohta põhjalik taustauuring

Kui oled uuele tööle kandideerimas ja intervjuu tulekul, tasuks veidi aega ja vaeva panustada, et potentsiaalse uue tööandja kohta tausta uurida. Nii võid tänud põhjalikele teadmistele teiste kandideerijate ees eelise saada.

Külastada nende kodulehte

Alusta kõige lihtsamast. Väga paljud ettevõtted peavad oluliseks, et uued töötajad oleksid nende tegemistega kursis. Samuti annab koduleht tihti ülevaate firma filosoofiast, väärtustest ja ajaloost. Kui oled sellega ennast kurssi viinud, näitab see kindlasti sind positiivsest küljest.

Tutvu nende sotsiaalvõrgustike profiilidega

Nii nagu meie Facebooki ja Instagrami profiilid räägivad meist päris palju, annavad ka ettevõtte kontod sellest hea ülevaate. Tihti aitavad need aimu saada, kuidas sisustatakse töötajate vaba aega ja milliseid tegevusi harrastatakse.

LinkedIn võib aga suureks abiks olla tööalase info saamiseks, näiteks milliste omadustega inimesi positsioonidele otsitakse.

Uuri tuttavatelt

Äkki on sul mõni sõber või tuttav, kes ettevõttes töötab? Kunagi ei tee paha, kui uurida neilt samuti tööandja kohta. Tihti võid sealt saada infot, mida mujal pole ja mis võib plusspunkte anda.

Vii ennast valdkonnaga üldisemalt kurssi

Kindlasti ei tee halba ennast ka valdkonna üldiste suundumuste ja trendidega kurssi viimine. Eriti juhul kui plaanid ala vahetada ja kandideerid eelmisest töökohast erinevas tööharus.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses