Kokkuhoid

4 asja mida vältida, et edukamalt raha kokku hoida

Igaüks meist tahaks, et pangakontole või soki sisse oleks kogutud piisav rahavaru mustadeks päevadeks. Reaalsuses võib see aga paljude jaoks unistuseks jääda tänu meelekindluse ja piisava distsipliini puudumisele. Vaata, kas mõni välja toodud põhjusest on just sinu nõrkuseks.

Väldi kohti, kus võid ebavajalikke kulutusi teha

Igasuguste laatade, messide ja kaubanduskeskuste külastamine võib olla kahjulik sinu pangakontole, kui sa ei oska õigel hetkel „ei“ öelda. Selleks, et kiusatusele järgi anda, väldi selliseid keskkondi, mis soosivad kulutamist. Või kui tead, et annad kergesti järgi, püüa võimalikult vähe raha endaga kaasa võtta.

Ära tee emotsioonioste

Just kehv tuju ja stress võivad olla nendeks ohuallikateks, mis tõukavad emotsioonioste tegema. Selle asemel, et tuju parandamiseks endale lohutuseks mõni uus ebavajalik vidin soetada, mine parem trenni või tee pargis jalutuskäik.

Suurim oskus on selliseid hetki ära tunda ning õigesti reageerida, et suurte kulutuste tegemist vältida.

Ära anna sõprade survele järgi

Sõpru omada on hea, aga nende halvad harjumused võivad märkamatult ka meid endid mõjutada – seda eriti juhul, kui sõbrad või tuttavad elavad laia elustiili. Siis võib ka endal alateadlikult tekkida soov samamoodi ringi reisida või kalleid asju osta.

Oluline on aga oma finantsvõimete piiri teada ning sellest osata kinni pidada. Sõpradega saad lõbusalt aega veeta ka ilma suuri kulutusi tegemata ning valida tegevusi, mis ei eelda suuri kulutusi.

Kohenda elustiili

Raske võib olla leida võimalusi raha kõrvale panemiseks, kui oled ära harjunud pillava elustiiliga

Kui oled lapsepõlves vähesega pidanud hakkama saama, siis võid tahta seda vanemas eas kompenseerida. Või vastupidi, kui jõukast perest tulnuna on soov omal käel elus samade standardite järgi hakkama saada.

Kõige paremini aitab sellises olukorras hakkama saada see, kui koostad omale igakuise eelarve ja harjud sellest kinni pidama.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.