Kokkuhoid

5 asja, mida teha 20-aastasena, et olla edukas 30-aastasena

Noorus on see aeg, kus elu nautida ja lõbusalt aega veeta. Samas on see aeg, kui me laome põhja oma tööalasele professionaalsusele ja omandame vajalikud oskused tulevaseks eluks. Mida tugevama põhja sellel ajal laod, seda lihtsamini hiljem hakkama saad.

Entrepeneur on välja toonud need oskused, mida noorena omandada.

Omanda suhtlusoskused

Kuigi hariduse omandamine on oluline ja teadmised on vajalikud töökoha saamiseks, tuleb silmas pidada ka pehmeid oskuseid. Nendeks on näiteks suhtlemisoskus, meeskonnatöö, kohanemisvõime, taktitunne – asjad, mida koolis ei õpetata.

Ole avatud erinevatele võimalustele

20ndad eluaastad on enamasti eneseotsimise aeg. Seepärast julge katsetada erinevaid asju ja töid. Ainult nii leiad enda jaoks õige tee. Võid avastada, et sinu unistuste amet polegi päris see, millega ennast ülejäänud eluks tahaksid siduda. Siis on aega veel uusi kogemusi ja seiklusi leida.

Kompa piire

Samuti on tähtis, et julgeksid ennast piirolukordades proovile panna. See võimaldab sul ennast paremini tundma õppida ja seeläbi tulevikus omandatud teadmised enda kasuks tööle panna. Ka põrumine mingites olukordades on heak õppetunniks ja aitab eluks ette valmistuda.

Sobita tutvusi

Alusta tutvuste sobitamist ja kontaktide loomist juba varakult. Pole oluline, mis tööd sa parajasti teed või millega tegeled, heade suhete hoidmine võib tulevikus avada uksi seal, kus sa seda ei oota.

Õpi rahaga ümber käima

Juba noorena on oluline osata rahaga ümber käia, hoolimata sellest, palju sul seda on. Tasakaalukas finantskäitumine loob tugeva põhja, et pikemas perspektiivis oma rahaasjadega paremini hakkama saada.

Katsetamiste ja riskide võtmisel noorena pole rahamurededa hakkama saamine nii suur väljakutse, kui teha seda pere ja muude kohustuste kõrvalt.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.