Kokkuhoid

5 levinud väärarusaama krediitkaartide kohta, mis tuleb kohe unustada

Kas krediitkaarti on tänasel päeval staatusesümbol või vajalik tarbeese? Ehk siis – kas krediitkaart on ikka vajalik  millekski muuks kui selle raha kulutamiseks, mida mul tegelikult ei ole? Et mõista, kas krediitkaart on teile vajalik või oleks õige toime tulla deebekaardiga, võiks üle vaadata krediitkaardiga kaasnevad levinud väärarusaamad:

Krediitkaardi kasutaja on usaldusväärsema kuvandiga kui vaid deebetkaardi omanik.

Tihti räägitakse sellest, et krediitkaardi omamine juba iseenesest on kinnitus selle omaniku usaldusväärsusest. Jah, prestiižse krediitkaardi omanik võib teatud paigus ostude ja teenuste eest tasudes saada aupakliku kohtlemise osaliseks, ent kehva krediidiajalooga klient, kes kulutab igakuiselt liiga palju või jääb regulaarselt tagasimaksetega hätta, on laenu küsides panga silmis oluliselt mustemas nimekirjas kui korrektse ajalooga deebetkaardi omanik.

Krediitkaarti on tarvis auto rentimiseks ja veebiostudeks

Tegelikult ei ole, sest ka sellega saab suurepäraselt hakkama tänapäevane deebetkaart. Ostude selguse huvides võib olla mugavam kasutada täiesti eraldi kaarti vaid autorendi või hotelliarvete jaoks, ent sel juhul oleks hea see summa juba eelnevalt kõrvale panna, et reisilt naastes ja krediidi tagasimakse kuupäeva kukkudes ei kukuks ehmatusest ammuli ka suu.

Krediitkaardiga on veebiostud on turvalisemad

Nii püsimaksega kui vaba tagasimaksega krediitkaardid pakuvad ostukindlustust. Teie eest tagaselja sooritatud ostude eest raha tagasi saamine on üldjuhul lihtne, ent miski ei kaitse teid pahasoovlike netiröövlite eest kui ka te ise ei ole hoolas, kasutades adekvaatselt uuendatud tarkvaraga seadmed, turvalist netiühendust, omaette seadet veebiostude tegemiseks, ühekordset virtuaalset krediitkaarti.

Krediitkaart aitab omada tagavara ootamatuteks olukordadeks

Krediitkaart ei ole just kõige mõistlikum viis end ootamatuste vastu kindlustada. Selle asemel, et ootamatult ja suures summas võlgu jääda, oleks mõistlik omada vähemalt kuue kuu sissetuleku jagu vaba raha säästukontol. Üldjuhul on ka ootamatutes olukordades piisavalt aega, et sooritada see makse oma tavakontole.

Boonuspunktide kogumine

Tõesti, sageli on krediitkaardiga kaupade eest tasudes võimalik koguda rohkem boonuspunkte kui deebetkaardiga sama asja eest makstes, ent esmalt oleks tarvis täpselt teada oma krediitkaardi omamise kulukuse määr. Kas kaardi aastane hooldustasu, vajadus kaardilt ka teenustasuga sularaha välja võtta on tõesti väiksemad kui pakutavad lisaboonused punktide näol?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.