Kokkuhoid

50% klubi – mis see on ja milleks sellega liituda?

Tänavu on oodata suurt palgatõusu.Foto: Pixabay

Õitsevas majanduses on üsna kerge sattuda tarbimisringi, kust välja tulla on raske. Tihtipeale võetakse kohe, kui tekib rohkem vaba raha, kalli auto liising, suur kodulaen ja käiakse kallitel puhkusereisidel, et elada paremat (ja tihti ka üle tegelike rahaliste võimete) elu.

Kuid reaalsuses on su laenud ja liisingud ning halvad kulutamisharjumused vaid takistuseks finantsvabaduse saavutamiseks. Oleks ju hea, kui tulevikus ei peaks sa töötama kohas, kus käid ainult selleks, et teenida raha? Vaid sul oleks vabadus tegeleda kõige sellega, mis sulle meelepärane.

Finantsilist rikkust ei ehitata üles ühe päeva või paari aastaga. Selleks, et saada finantsvabaks, on laias laastus kaks võimalust – oma ettevõtte loomine ning sealt tulu teenimine või järjepidev säästmine. 50% klubiga liitunud inimesed säästavad oma igakuisest sissetulekust pool. See võib esmapilgul kõlada võimatu ning seetõttu alustatakse tihtipeale 20-30% sissetuleku säästmisest. Selleks, et säästa 50% oma sissetulekust, on vaja elustiilimuutust.

Kokkuhoidmist peaks alustama oma kulutuste ülesmärkimisega – ainult siis saad sa täieliku ülevaate (tarbetutest) ostudest. Märgi üles oma suurimad väljaminekud ning vaata need kõik kriitilise pilguga üle.

Oletame, et teenid iga kuu 1200 eurot netopalka. See tähendab, et sinu igakuine sääst (50% klubi liikmena) on 600 eurot. Aasta peale koguneb sul sääste 7200 euro väärtuses. See on täiesti arvestatav summa väiksema korteri sissemaksuks, börsil dividendiaktsiate soetamiseks või ühisrahastusplatvormidel raha kasvatamiseks.

Seega, kui sa ei taha elu lõpuni üheksast viieni tööl käia, soovitame hakata tegelema säästmisega võimalikult varakult ning seejärel ehitada üles investeerimisportfell, mis toob sisse igakuist passiivset tulu.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.