Kokkuhoid

Ekstreemsed meetmed, mida raha kulutamise takistamiseks on ette võetud

Tööampsude tegemine tagab varasemast enam kindlustunnet.Foto: Canva

On inimesi, kellel tuleb raha kokkuhoidmine lihtsalt ja on neid, kellel see kohe kuidagi ei õnnestu. Küll aga peab sissetulekutega hakkama saama. Kui näpud sügelevad ja emotsioon lükkab ostma, siis mõnikord tuleb kasutusele võtta vähe rangemad meetmed.

Raha on kellegi teise käes

Kui enda käes ostmiseks vahendeid ei ole ja iga kord peab kelleltki küsima, siis jääb kindlasti mõni mõttetum ost tegemata. See toimib kahjuks pigem nendele kulutajatele, kellel on hea lähedane, kes viitsib pidevat raha mangumist kuulata.

Enne ostu peab raha ühest pangast teise kandma

Kaardimakse on nii lihtne ja seetõttu võib käsi viibata enne, kui mõte tööle hakkab. Mõni allahindluses olev pastakas või salatitegemise tarvikute komplekt jääks ostmata, kui enne ostu peab täpse ostukorvi summa endale kõigepealt üle kandma ja siis alles saab ostu sooritada. Nii näeb ka kui palju sul raha pangas on ja kui palju sa plaanid kulutama hakata. Küll aga on välkmaksed seda meedet pärssinud ja on pea sama kiired kui viipamine. Samas oma rahalise seisu jääki peab ikka siis oma silmaga iga kord nägema ja ehk seegi heidutaks.

Kaardiga ei maksa

Mõni on teinud endale reegli, et kaardiga ostude eest ei tasuta. Kogu kuluraha võetakse sulas välja ja kodust lahkudes võetakse kaasa selleks korraks kindel rahasumma. Kui see saab otsa, siis juurde pole võimalik võtta või ka kaardiga maksta.

Kaardimaksetel ja ülekannetel on limiidid

Kaardi- ja ülekande limiite on võimalik seadistada internetipangas. Endale saab panna päeva- või nädalalimiidi, mis saab täis, kui pole oma oste piisavalt jälginud. Samuti aitab päevalimiit suurte või kallite emotsiooniostude piiramist.

Poes niisama ei käi

Kuna poes on palju värvikaid ja huvitavaid asju, mis endale tähelepanu tõmbavad, ei ole vaja seal üldse käiagi. On neid, kes lähevad poodi ainult kindla eesmärgiga soetada asi, mida neil päriselt vaja on. Niisama kaubanduskeskustes käimine on välistatud, sest tahtejõud saab pika jalutuskäigu peale otsa ja ikka tuleb meelde, et tegelikult pole ammu endale midagi lihtsalt niisama lubanud. Poes käimine on seega libedale teele minek ja täis ahvatlusi.

Ühtlasi saab teha nimekirja alusel ostud mugavalt ka e-poodidest, kus silma jääb korraga vähem asju, kui tavapoes.

Brauseril on poodide piirangud

See on meede lausa vajalik shopahoolikutele ja ostusõltlastele. Oma veebilehitsejatele saab panna peale e-poodide piirangud, nagu näiteks ka täiskasvanutele mõeldud sisuga lehtedele. Ühtlasi saab seadistada oma igapäeva sotsiaalmeeida selliselt, et sinna sponsoreeritud kastidesse erinevaid pakkumisi ei laeku. Mõnikord on mõistlik osta lausa liides, millega saab filtreerida sisu, mida erinevad suhtluskanalid või veebiplatvormid ette söödavad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.