Kokkuhoid

Hea viis raha kokku hoida: loobu kohe kõikidest e-kirja teel saabuvatest pakkumistest

Kui tihti klikid e-mailidele, mis pakuvad mõnd soodushinnaga toodet või kutsuvad osalema algaval allahindlusel? Kui soovid rohkem raha säästa, näiteks korteri ostuks, reisiks või mõneks muuks oluliseks sündmuseks, siis tekitavad need meilid vaid kiusatust raha kulutada. Seega tasub nendest uudiskirjadest kiiremal korral loobuda.

Uudiskirjadest loobumine võib pealtnäha näida ebeavajaliku tegevusena, kuid tegelikkuses aitab see sul kiiremini oma rahaliste eesmärkideni jõuda, kuna suur osa sooduspakkumistest (ja kiusatusest) jääb lihtsalt saamata. Mida vähem saadetakse su postkasti meile, mis kutsuvad sind üles raha mõttetult kulutama, seda vähem on sul ka kiusatusi, millele järele anda.

Viimastel aastatel on ka Eestis tegutsevate e-poodide ja ka tavaliste poodide meiliturundus hüppeliselt kasvanud ning endale märkamata võib avastada postkastist emaile, mille puhul tekib mõte, kas ja millal sellise uudiskirjaga liituti. On teada, et e-kirja turundus on üks kõige edukamaid viise toote müümiseks ja käibenumbrite tõstmiseks ning ettevõtted kasutavad seda ka agaralt ära.

Seega tasub hoolega mõelda enne, kui valid kuskil “soovin saada uuendusi emailile”, sest tihtipeale saadetakse just erinevaid pakkumisi, mille eesmärk on sind kutsuda üles raha kulutama näiteks allahindluskampaaniatel osaledes. Kindlasti ei ole vajalik päris kõikidest uudiskirjadest loobuda, kuid need tasuks vaadata üle kriitilise pilguga, et vältida ebavajalikke emotsiooni-oste.

Kõikidest ebavajalikest uudiskirjadest ja pakkumistest loobumisel väheneb ka infomüra hulk sinu igapäevases elus. See omakorda parandab sinu keskendumisvõimet ja produktiivsust ning mõjub hästi sinu rahakotile.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.