Kokkuhoid

Kolm nippi, kuidas saad eelarvest kinni pidada

Väga lihtne on paika panna enda jaoks plaan oma rahaasjade haldamiseks ning eelarves püsimiseks. Hoopis keerulisem on seda ka reaalses elus jälgida. Siin on mõned nipid, mis aitavad kergemini seda teha.

Süsteem tundub liiga keeruline

Vahel on nii, et kuigi suur soov on hakata raha kõrvale panema, siis keeruline on enda jaoks leida see viis, mis kindlasti töötaks. Nii võib juhtuda, et kogumine lükkub järjest edasi.

Sellises olukorras tuleks lihtsalt asjaga pihta hakata ning leida enda jaoks mugavaim variant. Alati on võimalik süsteemi muuta vastavalt enda vajadustele ja harjumustele.

Liiga keeruline on kulutusi kontrolli all hoida

Paljud kogumise ja eelarve jälgimise rakendused võivad esmapilgul ülimalt keerulised tunduda. Iga pisiasja jaoks on eraldi kategooria ja sendi pealt tuleb oma kulutused kirja panna.

Tegelikkuses on selliseid abivahendeid külluses, mis aitavad eelarvet järgida ning enda jaoks parima leidmiseks tuleks neid julgelt niikaua proovida, kuni leiad enda jaoks sobivaima. Kui rakendused tunduvad liiga keerulised, pole keelatud ka lihtsalt märkmikku või Exceli tabelit pidada.

Mul ei ole seda vaja, aga ostan ikka

Tänapäeval on ostlemine tänu e-poodidele ülimalt lihtsalt tehtud. Tõenäoliselt oleme me kõik ostnud asju, mida tegelikult vaja pole, aga soodsalt saab ning saatmise eest ei küsita üldse tasu.

Kui soovid kokku hoida ja raha koguda, siis püüa sellistest emotsiooniostudest hoiduda. Parim viis seda teha on ahvatlustest hoiduda ja selliseid lehti üldse mitte külastada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.