Kokkuhoid

Kuhu kulutada värskelt tagastatud tulumaks?

Veebruar on alati see kuu, mis inimestes veidi rohkem elevust tekitab. Vabariigi aastapäeval on selles mängida oma roll, aga samuti oodatakse tulumaksu tagastust. Anname mõned ideed, mida selle rahaga peale hakata.

Tegele laenudega

Sul pangas või teenusepakkuja juures olla mõni väiksem laen või järelmaks, mis juba pikemat aega vindub. Haara härjal sarvist ning lahenda see ära. Kiirelt tulnud rahaga on seda oluliselt lihtsam teha kui selle jaoks eraldi regulaarselt kõrvale panna.

Planeeri mõni suurem ost

Suur ost ei pea ilmtingimata tähendama kuldketti või teemantsõrmust. Äkki on majapidamises külmik või pliit nii vanaks jäänud, et oleks aeg see välja vahetada?

Tagastusest saadud summa võib olla just paras sellise kulutuse katmiseks, ilma, et tuleks see raha leida muudest vahenditest.

Remondi autot

Auto on tarbeese ning nõuab regulaarset hooldust. Kui tead, et õlifiltri ja küünalde vahetuse aeg on lähitulevikus saabumas, on mõistlik see kulutus rahamägede saabudes kohe ära teha.

Kogu sukasäärde

Mis siis kui ükski eelnev variant ei sobi või pole vajadust neile kulutada? Lihtne soovitus on see raha kõrvale panna ja halbadeks päevadeks või ootamatuteks lisakuludeks ootele jätta.

Ideaalis võiks olla kõrvale pandud kolme kuu rahavaru põhikulude katteks. Kui sul see fond veel täis pole kogutud, siis võib tulumaksu tagastus sellele oluliselt kaasa aidata.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.