Kokkuhoid

Kuidas emotsiooniostude tegemine kontrolli alla saada?

Mõne jaoks võib raha kogumine või selle kõrvale panemine olla väga keeruline ülesanne. Emotsiooniostud ja ebavajalikud kulutused teenustele või toodetele on tihti selle põhjuseks. US News on kirja pannud soovitused, mida sellises olukorras järgida, et halbadest harjumustest vabaneda.

Tee selgeks oma halvad harjumused

Alustuseks tuleks kõigepealt selgeks teha, millised kulutused on ebavajalikud ning tehtud näiteks emotsioonide pealt. Tihti võib sellist olukorda põhjustada liigne e-poodide külastamine. Kui seda piirata, siis tõenäoliselt väheneb ka oht ebavajalike asjade ostuks.

Hea viis selliste kulutuste vältimiseks on ostu edasi lükata. Võta enda jaoks näiteks ööpäev aega ja mõtle järgi, kui väga sul seda eset või teenust tarvis on. Nii saad ostuprotsessis vähendada emotsioonide osakaalu.

Jälgi oma kulutamise mustreid

Kui peaksidki lõpuks ikkagi ostu otsuseni jõudma, siis soovitavad erinevad eksperdid enda kulutused üles märkida. Nii näed täpselt, millele on kulud kõige suuremad ja saad vajadusel neid vähendada või üldse ära jätta.

Lisaks on hea ka samamoodi analüüsida oma viimase kuue kuu panga väljavõtet. Sealt võid leida mustreid mingite konkreetsete kulutuste osas, mida otseselt vaja pole ja mille pealt on võimalik säästa.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.