Kokkuhoid

Kuidas energiakuludelt igapäevaselt kokku hoida?

Igapäevase kiire elutempo juures ei pruugi me märgata asju, mille tegemine või mitte tegemine aitaks meil oma energiakulusid vähendada. Nende väikeste nippidega võid märkimisväärse kokkuhoiu saavutada.

Eemalda mittetöötavad seadmed vooluvõrgust

Kõige lihtsam nipp, millest alustada, on üle vaadata elektrit tarbivad seadmed ning need vooluvõrgust eemaldada, kui neid parajasti ei kasutata. Samamoodi annab kokkuhoidu see, kui mittevajalikud tarbijad ööseks elektrivõrgust eemaldada.

Kasutada LED-pirne

Kuigi enamik inimesi kasutab iganenud hõõgpirnide asemel tänapäeval säästupirne, on olemas veelgi soodsam lahendus.

LED-pirnid võimaldav veelgi suuremat kokkuhoidu võrreldes säästupirnidega.

Lisaks sellele pole neis elavhõbedat, mis teeb nad keskkonnasõbralikumaks ning nende hinnad on viimastel aastatel langenud pea tavapirnide hinnatasemele.

Jälgi seadmete ostul nende energiaklassi

Külmutuskapp, pesumasin ja nõudepesumasin leiavad enamikes kodudes kasutust igapäevaselt. Seepärast tasub uue valimisel kindlasti silmas pidada ka nende energiaklassi.

Ära küta niisama

Toas temperatuuri vähendamine võib tuua olulise kokkuhoiu. Eesti Energia andmetel võib 1 kraadi võrra temperatuuri vähendamine kuni 5% küttekulusid kokku hoida.

Vali soodsaim elektripakett

Eestis on mitmeid elektrimüüjaid, kelle kaudu saab kodust elektrienergiat soetada. Olenevalt tarbimisharjumustest ja elamispinnast sobib üks pakett ühele paremini kui teine. Pakettide ja hindade võrdlemisel on hea appi võtta mõni seda teenust pakkuv portaal, nii saad kiirelt ja mugavalt ülevaate. Üheks selliseks on näiteks elektrihind.ee.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.