Kokkuhoid

Kuidas Euroopa linnades tasuta süstamatkale saada?

Kas oled minemas puhkusele näiteks Kopenhaagenisse, Hamburgi, Dublinisse või hoopis mujale? Kui ilm on soe ja sa tahad tasuta süstamatkale minna, siis selle jaoks on olemas nutikas võimalus.

Nimelt pakub mittetulundusühing GreenKayak mitmes Euroopa linnas oma partneritega võimalust võtta paariks tunniks tasuta kahele inimesele mõeldud süst ja sellega ringi sõita. Ainus tingimus on, et sõidu käigus kohatud vee peal hulpiva sodi korjad ilusti kokku ja tood endaga kaldale kaasa.

Teenus toimib juba 2017. aastast ning selle aja jooksul on tasuta lõbusõite teinud turistid korjanud veest kokku ligi 11 tonni prügi.

Kasutusel on nn pealeistumisega süstad, mis on vees väga stabiilsed, võimaldavad prügile hästi lähedale sõita ning samal ajal ei nõua suurt eelnevat süstaga sõitmise kogemust.

Süstaga koos saad ka anuma, kuhu prügi koguda ja muidugi ohutusvestid.

Praegu toimib teenus Taanis Aalborgis, Aarhusis, Kopenhaagenis, Odenses ja Præstøs. Saksamaal saab tasuta süstasõitu Hamburgis, Iirimaal Dublinis ning Norras Bergenis.

Süst tuleb broneerida GreenKayaki veebisaidi kaudu ning artikli kirjutamise ajaks on näiteks juunikuus aegu väga vabalt saadaval.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.