Kuidas hoida pere-eelarve kontrolli all?

Pere eelarve planeerimine igapäevaste kulude katmiseks ei pruugi olla lihtne tegevus. Eriti juhul, kui peres on ka järelkasv võrsumas. Selleks, et suurenenud kulusid kontrolli all hoida, proovi neid Discover portaali poolt soovitatud nippe.

Planeeri toidukordi

Lastega peredes võib toidueelarve päris korraliku hulga sissetulekust enda alla võtta. Selleks, te seda mitte lõhki ajada, tuleks toidukordi igapäevaselt planeerida ja panna paika, mida osta. Nii on poeskäigud kontrolli all ja impulsiivsete ostude hulk väiksem.

Kindlasti ei pea selline planeerimine tähendama hea ja parema ärajätmist, kui planeerid selle eelarvesse sisse.

Teine hea võimalus soodsamalt toidukorvi täita on ostelda hulgi ja valida neid tooteid, mis on parajasti soodustusega. Samuti on võimalik alati toidukordades muudatusi teha, kui mõned toiduained on eriti hea hinnaga saadaval.

Pea sünnipäevasid tagasihoidlikult

Sünnipäevade pidamisel tasuks lähtuda põhimõttest, et eesmärgiks on tekitada häid mälestusi, mitte raha kulutada.

Seepärast otsi selliseid tegevusi, mis ei nõua suuri kulutusi. Selle asemel et kallis mängutuba rentida, võib näiteks võid perega veeta päeva kuskil looduses matkates või lastele pidžaamapeo korraldada.

Ära pelga kasutatud asjade soetamist

Kasvueas kulutavad lapsed oluliselt suuremal määral riideid ja jalanõusid, kui seda tehakse täiskasvanuna. Seepärast pole suurt mõtet iga aasta uusi täishinnaga jalatseid soetada, kui võid samaväärselt vähekasutatuna leida oluliselt soodsamalt.

Panime kirja ka need keskkonnad, mille kaudu saad vähekasutatud kaupa otsida, vaata neid siit.

Pane pühadeplaanid varakult paika

Üks nipp eelarve paremaks planeerimiseks on varakult pühade ja sünnipäevade kingitused soetada. Parim viis seda teha on soodusmüükide ajal ja kasutada näiteks e-poode, kus üldjuhul kaubavalik on soodsam.

Võimalusel tasuks selleks puhuks eraldi summat koguda ja hoida, et pere eelarvesse suurt auku mitte lüüa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.