Kokkuhoid

Kuidas oma esimese töökoha kõrvalt säästma hakata?

Kui oled äsja tööle läinud on oluline hakata kohe oma rahaasju tulevikku silmas pidades planeerima. USA Today on välja toonud mõned nipid, mille abil saad oma rahaasju õigest otsast sättima hakata.

Tee eelarve

Alati on hea mõte kõigepealt kirja panna oma kulud ja tulud, et rahaseisust ülevaadet omada.

Esmapilgul võib see igava tegevusena näida, kuid aitab palju paremini saada ülevaate oma väljaminekutest ja tänu sellele paremini ka kõrvale pandavaid summasid planeerida.

Varu raha hädaolukordadeks

Nagu vanasõnagi ütleb, siis õnnetus ei hüüa tulles. Seepärast on alati hea omada väikest tagavara planeerimata kulude katteks, olgu selleks katki läinud kodumasinad või remonti vajav auto.

Hea mõte on kõrvale panna summa, millega saad vähemalt kuu jagu olmearveid katta. Mida suurem varu, seda parem.

Alusta pensioni jaoks kogumist juba varakult

Riiklikud pensioniplaanid päris kindlasti ei suuda katta kõiki vajaminevaid kulusid, seepärast on tark hakata ise selle jaoks varakult raha kõrvale panema.

Kuna tegu on pikaajalise plaaniga, siis parim viis seda teha on kõrvale pandud raha omakorda teenima panna. Näiteks saab selleks otstarbeks kasutada pankade poolt pakutavaid kogumishoiuseid.

Kas maksta tagasi laenu või panna raha kõrvale?

Kui on aga võetud laene, siis on suurim küsimus kas enne maksta see kinni ja alles siis hakata sääste koguma. Õige variant oleks hoida balanssi ja teha mõlemat.

Näiteks krediitkaardi võla tagasimaksmisel pane paika enda jaoks mingi kindel periood, mille jooksul see tasuda. Vaata, et see oleks selline summa, mille kõrvalt õnnestuks aga ka veidi kõrvale panna.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.