Kokkuhoid

Kuidas perega reisides raha kokku hoida?

Reisida meeldib kõigile, kuid see võib olla kallis lõbu. Eriti kui peres on ka lapsed, võivad puhkusele minevad kulud mitmekordistuda. Siin on mõned nipid, mis aitava lastega peredel seda säästlikult teha.

Reisi hooaegade vahel

Kui soovid reisipiletite ja -kulude pealt kokku hoida, vali reisimiseks tipphooaja väline aeg. Sooja kliimaga riikides ei pea sa seepärast ilmtingimata heast ilmast loobuma, kuid võid tänu turistide madalhooajale teenuseid ja majutuse oluliselt soodsamalt saada.

Rendi korter

Hotellis peatumine on mugav, sest siis ei pea sa muretsema koristamise ja muude olmetoimingute tegemise pärast. Samas võib lastega peatumine hotellis olla väga kulukas.

Kaaluda võiks hoopis korteri rentimist, mis võib olla oluliselt soodsam lahendus. Lisaks sellele saad enamik juhtudel võimaluse kasutada kööki ning väljas söömise arvelt oluliselt säästa.

Häid pakkumisi leiad näiteks Booking.com või Airbnb keskkondadest.

Võta toit väljasõitudele kaasa

Lastega ringi reisides peab arvestama, et kõht võib minna tühjaks ootamatus olukorras. Selle ennetamiseks on mõistlik ette mõelda ning snäkke ja jooke väljasõidule toidupoest soodsalt kaasa varuda. Nii väldid kalleid viimase hetke oste.

Otsi soodustusi

Vaatamisväärsuste ja muude turistiatraktsioonide külastamiseks tasuks enne endal veidi tööd teha ning välja uurida, mida millise hinna eest pakutakse. Kindlasti on osades kohtades soodustusi nii lastele kui peredele.

Samuti on on võimalik paljusid selliseid kohti tasuta külastada. Kui need enne välja uurid, võid piletite pealt kena kopika säästa.

Ideid erinevate vaatamisväärsuste külastamiseks ning vabaaja veetmise kohta leiab näiteks Tripadvisori lehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.