Kuidas valuutavahetusel suurtest kuludest pääseda?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kuigi tänapäeval saab paljudel juhtudel hakkama ainult pangakaardiga, ei pruugi see tõde igal pool kehtida. Seepärast on mõistlik reisides riikidesse, kus on kasutusel teine valuuta, varuda ka sularaha. Kuidas on parim viis seda teha?

Valuutavahetuspunktid

Esmane ja kõige lihtsam variant on valuutavahetuspunktid. Eestis on tuntuimad Tavid ja Eurex, kuid ka pangad pakuvad seda teenust.

Mõistlik on enne järgi uurida, millise kursiga erinevad kohad vajalikku valuutat müüvad ja ostavad. Need numbrid võivad üksteisest päris palju erineda. Lisaks sellele tuleb kindlasti tähele panna ka teenustasu, mis enamikel juhtudel jääb paari euro piiresse.

Kindlasti tasuks vältida lennujaamades viimasel hetkel rahavahetust, kuna üldjuhul on sealsed kursid väga kehvad.

Pangaautomaadid

Raha vahetamisel välismaal võib kasutada ka pangaautomaate. Selle variandi puhul tasub silmas pidada ühte reeglit – alati lase oma pangakaardilt raha maha võtta sihtriigi valuutas. Seda põhjusel, et teisendamise käigus on sellisel juhul kursid pea alati soodsamad.

Automaatide puhul tuleb aga kindlasti jälgida ka teenustasusid. Täpsed summad kuvatakse vahetuse ajal ka kasutajale, kuid on ka neid pankasid, kes teenustasusid ei võtagi.

TransferWise

Üheks variandiks mitte kaotada raha valuutavahetusel, on kasutada teenuseid nagu TransferWise.

Selle eelduseks on konto olemasolu teenuse kasutamiseks ning sõber sihtriigis, kellel samuti konto. Nii saad vajaliku summa sõbra arvele kanda ning kohale jõudes raha pangakontolt välja lasta võtta.

TransferWise võtab teenuse kasutamise eest ka tasu, seega tasub enne kindlaks teha, milline olemasolevatest variantidest tuleb soodsaim.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.