Kokkuhoid

Lihtsad kodused nipid, mis aitavad raha kokku hoida

Kodu on koht, kus me veedame suurema osa oma ajast. Igapäevaste toimingute kõrval ei jää tihti mahti, et läbi analüüsida variante, mis aitaksid kulusid kokku hoida. Siin on mõned lihtsad ja igapäevased asjad, mille abil seda teha.

Kasuta kardinaid ja ruloosid jahutamiseks

Lihtne viis sooja toas hoidmiseks talvel ja jahedana hoidmiseks suvel, on kasutada kardinaid või ruloosid akende ja rõduuste ees. Nende kasutamisel on võimalik küttekuludelt ja jahutamise kuludelt kokku hoida kuni 10% energiakuludest.

Kui tahad seda efekti aga veelgi suurendada, saab soetada spetsiaalseid katteid, mis peegeldavad päikesekiirgust eemale ning hoiavad toa veelgi jahedama.

Ära osta vett poest

Paljud kardavad kraanivett tarbida, kuna ei pea seda piisavalt puhtaks. Tegelikult on sellele Eestis kehtestatud karmid nõuded ning üldjuhul on meie kraanivesi ka joogikõlbulik.

Pudelivett peetakse automaatselt puhtamaks ning kvaliteetsemaks, kuid ka selle puhul võib esineda kvaliteediprobleeme. Osadel juhtudel võib pudelis olla seesama kraanivesi või pudeli ise olla tervisele kahjulikust plastist.

Lisaks raha kokkuhoiule oled ka keskkonnasäästlikum, kui väldid plastpudelite ostmist.

Majapidamistarbed ei pea olema brändikaup

Nii nagu riideesemete puhul on ka majapidamistarvete hulgas teatud brändid teistest tuntumad. See aga ei tähenda seda, et need oleksid ka teistest paremad.

Täiesti tavalised või vähetuntud brändid rahuldavad enamasti kõik vajadused, eriti kui pead valima nuustikuid, hambaharju või majapidamispaberit.

Kasuta nutikaid seadmeid

Nutikad seadmed ei tähenda automaatselt külmkappi, mis sinuga suhelda üritab. Kasu on lihtsatest asjadest nagu näiteks nutipirnid. Lisaks sellele, et need toimivad LED-tehnoloogial, mis iseenesest on säästlik, saad selliseid pirne oma vajaduse järgi vajadusel heledamaks või tumedamaks keerata. Mõned võimaldavad näiteks ka kaugjuhtimist, kui oled kogemata need kodus põlema unustanud.

Teine hea viis on kasutada nutikat termostaati, mille abil saad distantsil vajadusel temperatuuri reguleerida ning sellel regulaarselt silma peal hoida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.