Kokkuhoid

Miks kliendikaartide boonuspunktid üldse aeguvad?

Kliendikaardid tekitavad kuuluvustunnet ja hoiavad kliente aktiivsena.Foto: Canva

Paljud poeketid pakuvad oma klientidele läbi kliendikaardi või lojaalsusprogrammi boonuspukte ja soodustusi. Neid boonuspunkte ei saa lõpmatuseni kasutada, vaid nad mingil hetkel aeguvad. Aga miks see üldse juhtub?

Poodides kasutatav boonusraha või punktid on oma olemuselt allahindlused. Allahindlustele on omakorda seaduse järgi kehtestatud selged reeglid. Näiteks peab allahindlusel olema piiritletud ajavahemik, mille lõppkuupäev on selle juurde märgitud. Seetõttu peavad ka boonusena kaardile teenitud soodustused ükskord aeguma.

Boonuste teenimise ja kasutamise reeglid määrab siiski pakkuja. Näiteks on Rimi lojaalsusprogrammi reeglites kirjas, et Sinu Rimi raha on allahindlus, mida kogutakse kaardile ostude tegemisega, kui ostleja kaardi kassas registreerib.

“Poeketi boonusraha kogumine ning selle kasutamisvõimalus on turunduselement ja lojaalsusprogrammi osa. Selle boonuse teenimise eesmärk on klient poodi tagasi tuua ehk ühele konkreetsele brändile lojaalsust kasvatada. Soodustusi pakkudes tõstab see kliendi motivatsiooni sinna konkreetsesse poodi tagasi tulla,” kommenteeris Rimi Baltic esindaja Katrin Bats.

Maxima Eesti müügiosakonna juht Marge Kikas ütles, et aegumine võimaldab lisaks muule ka ettevõtte iga-aastast eelarvet paremini planeerida. “Aegumine on tingitud sellest, et inimesed harjuks oma boonusraha regulaarselt kasutama. Vajalik on ta majandusaasta tulemuste õigesti arvestamisel, sest kasutatud Maxima raha loetakse ettevõtte kuluks. Kui inimesed kulutavad raha järk-järgult, jaotuvad kulutused ühtlaselt,” rääkis Kikas.

Enamike poekettide boonusrahad aeguvad aastaga ning nende tekkimise järjekorras, mitte kõik kindlal kuupäeval. See kuidas ja millal poekettide boonuspunktid aeguvad saad vaadata SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.