Kokkuhoid

Miks peaksid pensioni jaoks kogumist alustama võimalikult vara?

Noorena me väga tihti oma pensionipõlvele ei mõtle, sest see tundub väga kauge tulevikuna. Fakt on aga see, et mida varem selle jaoks plaani hakata pidama ning raha kõrvale panema, seda lihtsam on oma pensionipõlve veeta. Forbes on välja toonud nõuanded, kuidas seda paremini teha.

Pane raha koguma

Varakult alustades saad raha kasvatamiseks kasutada kõige suuremat relva, milleks on aeg. 30 aastaga suudad sama rahasummat mitu korda rohkem kasvatada kui tehes seda 10 aastat.

Suhteliselt riskivaba ja kindel viis oma raha kasvama panna on regulaarselt koguda see näiteks hoiukontole. Kõik suuremad pangad pakuvad üldjuhul taolist teenust, tõenäoliselt ka sinu kodupank.

Väldi halbu laene

Kõik laenud ei pruugi olla halvad. Oma kodu soetamine on investeering tulevikku ning üldjuhul on sellel oluliselt soodsamad intressid võrreldes muude laenudega.

Krediitkaartide, autoliisingute ja teiste tarbimislaenude puhul on olukord vastupidine. Selleks, et mitte üle oma võimete maksta, tuleks nende võtmisesse suhtuda kriitiliselt ning teha seda põhjendatud vajaduse korral.

Selliste laenude vältimisega paned ennast tuleviku jaoks paremasse olukorda.

Seega kui sellised laenud peaksid tekkima, tasub need juba võimalikult noorena ära maksta, et need ei oleks koormaks edasise kogumise puhul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.