Kokkuhoid

Novembris on aasta 4 suurimat ostupüha: mis need on ja kust need tulevad?

Parim kuu ostlemiseks on november, sest siis saavad kliendid nautida lausa nelja erinevat ostupüha. Mis need on miks neid peetakse?

Black Friday

Must reede on oma populaarsuse kogunud USA-s ning nüüdseks laienenud juba üle terve maailma. Seda peetakse traditsiooniliselt peale tänupüha iga novembri neljandal reedel ning traditsiooni alustati juba 1950-ndatel. Tõsi, Musta reede nime all tuntakse seda päeva 2000-ndatest aastatest.

Osturalliga avatakse ametlik pühade hooaeg, mis kulmineerub jõuludega.

Sellel päeval teevad väga paljud kauplused suuri allahindluseid, viimastel aastatel on see jõudsalt laienenud ka e-kaubandusse.

Kuigi tegu on ühe ostupäevaga, üritavad kauplejad sellest viimast võtta ning aledega alustatakse tihti juba mitu nädalat varem.

Cyber Monday

Küberesmaspäev on samuti seotud tänupühaga ning seda peetakse sellele järgneval esmaspäeval. Ka see ostupüha pärineb USA-st ning on välja kasvanud turunduskampaaniast, mille eesmärk oli promoda e-ostlemist.

Alates 2005. aastast on Cyber Monday populaarsus aasta aastalt kasvanud ning on saavutamas Black Friday’ga samal tasemel tuntust.

Seega tasub eelkõige välismaistel e-poodidel sellel päeval silma peal hoida, kuna väga paljusid kaupu on võimalik tavahinnas oluliselt soodsamalt hankida.

11.11 ehk vallaliste päev

Vallaliste päev on alguse saanud Hiinast ning selle kuupäeva valik on konkreetselt seotud asjaoluga, et number 1 meenutab enim üksikut inimest.

11.11 on kasvanud maailma suurimaks ostlemispühaks, hoolimata asjaolust, et seda on peetud lühemat aega kui Black Friday ja Cyber Monday ostupäevi.

Ka Eestis ülimalt menukas Aliexpressi e-pood riisub tavaliselt sellel päeval suurima koore, kuid Hiinas on veel mitmeid e-poode, mis oluliselt sinna panustavad.

Selleks aastaks on vallaliste päev läbi, kuid Geeniuse digiportaali ülevaade annab aimu, milliseid soodustusi sealt leiab.

E-smaspäev

Suurtest ostupühadest oleme ka meie siin Eestis pisiku külge saanud ning seepärast on kodumaine E-kaubanduse liit ellu kutsunud e-ostlemise päeva kohalikele e-poodidele.

Seda tähistatakse iga novembri teisel esmaspäeval, lisaks sellele ka maikuu teisel esmaspäeval.

E-smaspäeva on tähistatud alates 2014. aastast ning osalevatest e-poodidest ja soodustustest annab ülevaate spetsiaalne leht.

Mida head sellel aastal pakuti, näeb Digigeeniuse ülevaatest siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.