Tahad jälgida oma kulutusi? Need virtuaalsed pangakontod ja rahaplaneerimise äpid aitavad

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

N26

Tegu on Saksamaa fintech startup’iga, mis pakub virtuaalse pangakonto teenust. N26 teeb eriliseks nende selge ja lihtne rakendus ning silmapaistvad pangakaardid. Kuid raha planeerimise seisukohast peitub nende kõige suurem väärtus kliendi maksete/ostude automaatses kategoriseerimises tehisintellekti kaudu.

Seega tekib kasutajal hea ülevaade diagrammi näol, mis näitab, millistele kuluallikatele kulub raha ning kui suure protsendi moodustas Sinu sissetulekust näiteks kinos käimine.

Muidugi on ka N26-l Mastercardi pangakaart ning nende toetatud riikide hulgas on ka Eesti. Konto on tasuta, kuid kui soovid tihti sularaha välja võtta ning ka reisikindlustust, on mõttekas valida tasuline konto (9,90 eurot kuus).

Monzo

Sarnaselt N26-le, saab ka selle Briti startupi kliendina endale pilkupüüdva Mastercardi deebetkaardi, millega saab maksta ka välismaale reisides. Kui reisid näiteks USAsse, ei pea sa konverteerima raha kaardil USA dollaritesse, kuna Monzo teeb seda kaardiga makstes sinu eest ning kasutab Mastercardi valuutavahetuskurssi.

Sarnaselt N26-le, saab ka Monzos hea ülevaate oma väljaminekutest ja sissetulekutest, kuid Monzo ei suuda päris kõiki transaktsioone automaatselt kategoriseerida. Ta kategoriseerib väljaminekuid, mis on tehtud enimkülastatavates poodides (nt. suured toidupoeketid).

Monzos saab ka lisada limiite erinevatele kategooriatele, millest sa iga kuu või nädal kinni soovid pidada ning seeläbi oma kulutusi paremini kontrolli all hoiad.

Monefy

Kui siiski soovid oma raha hoida Eesti pangakontol, kuid tahad paremini oma kulutusi jälgida, saad seda lihtsalt teha Monefy’ga. Rakendust on lihtne kasutada ning intuitiivne kasutajadisain aitab kergesti üles märkida kõik sissetulekud ja väljaminekud.

Erinevalt Monzost ja N26st, pead sa Monefy’s ise oma kulud ja tulud rakendusse üles märkima, kuna see ei ühildu ühegi pangakontoga.

Samas on kõike üles märkida väga lihtne ning tulude-kulude kategoriseerimine on samuti tehtud väga mugavaks. Alati silme ees olev diagramm annab ka hea ülevaate, mitu protsenti rahast oled kulutanud söögile, reisimisele, väljas käimisele ja muudele kulutustele.

Spendee

See rakendus võimaldab kategoriseerida kulutusi ning samuti on võimalik lisada ka pilte ostutšekkidest ja arvetest.

Rakendus kuvab hea ülevaate suurematest kuluallikatest ning kulutusi on võimalik näha ka graafikutena.

Tasulise paketi kasutajatel on võimalik ühendada ka Spendee Swedbanki pangakontoga ning luua igakuiseid eelarveid.

SEB ja Swedbank

Kulutuste jälgimiseks ei pea aga tingimata üldse pöörduma väljamaiste startuppide poole. Ka kaks Eesti suurimat panka pakuvad sarnast teenust oma internetipanga osana:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.