Laenamine

Holm pank hakkas pakkuma kodulaenu, aga intress on võrreldes teistega pööraselt kõrge. Miks?

Pank pakub võimalusi, mida teised pangad ei paku, aga hinnaga nad ei löö.Foto: Holm pank

Eesti kapitalil põhinev Holm pank, kes on varem Liisi kaubamärgi all järelmaksu pakkunud, alustab nüüd ka kodulaenu pakkumist uue kodu ostuks, ehituseks, renoveerimiseks või rekonstrueerimiseks.

Holm panga juhi Rauno Klettenbergi sõnul on nad tegutsenud pangana alates 2019. aastast, aga nende ajalugu finantsteenuste pakkujana ulatub tegelikult aastasse 1995, mil ettevõte alustas järelmaksu väljastamist Liisi kaubamärgi all. “Seega on meil juba enam kui veerand sajandit kogemust ja üle 600 000 kliendi,“ sõnas Klettenberg.

Oma teenuse tingimustes nad just konkurentsi teistele pankadele ei pakuks. Laenu omafinantseering peaks olema vähemalt 20 protsenti ning kuue kuu euriborile lisanduv marginaal on alates kolmest protsendist. Teiste pankadega võrreldes on tüüptingimused seega kehvemad.

Näiteks LHV pakub kodulaenu täna alates 1,7 protsenti pluss eurobor ning lubab ka 85 protsendilist laenu tagatust, kui Holm pakub kuni 80 protsenti laenu summast. Lepingutasu soovib gholm pank üks protsent laenusummast kuid miinimum on 150 eurot, samal ajal kui LHV soovib 0,5 kuni 0,9 protsenti lanusummast, miinimumiga 300 eurot.

BigBank pakub kodulaenu alates 1,8 protsendise intressiga ning lepingutasuks sarnaselt Holm pangaga üks protsent, kuid miinimumsumma on 150 eurot.

Mille poolest nad siis eristuvad?

Holm pank tõi välja, et hinnaga nad lööma ei tulnud, vaid hoopis teiste võimalustega, mis traditsiooniliste kodulaenupakkujate juures puuduvad. Nimelt on nende juures laenu saamine paindlikum.

“Meie kogemus teiste laenutoodetega näitab, et hind ei ole ainus komponent, mille põhjal inimesed laenuotsuseid teevad. Paindlikkus ja personaalsus on sõnad, mida pangad armastavad kasutada, kuid vahel ootaksid kliendid neisse sõnadesse suuremat sisulist väärtust,” ütleb Klettenberg Geeniusele.

Ta tõi välja, et Holm eristub teiste pankadega selle poolest, et nad aktsepteerivad traditsiooniliste kodulaenupakkujatega võrreldes laiemat valikut tagatislahendusi, käsitlevad laenutaotlejana erinevamaid leibkonnatüüpe ja suudavad muul moel laenupakkumist paindlikuks muuta.

Ühtlasi viitas Holm panga juht, et nende kodulehel olevad intressimarginaalid on indikatiivsed: “Vaatame igat taotlust eraldi ning püüame leida kliendiga võimaluse, kuidas saaksime pakkuda tema vajadustele ja võimalustele sobiva laenupakkumise.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.