4 võimalikku põhjust, miks sa pole palka juurde saanud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Pidevalt kasvava majandustsükli ajal kuuleme tihti sõpradelt, kuidas nad on saanud palgatõuse ja boonuseid. Kui oled nendes olukordades mõelnud, et sinu palk ei ole aastaid tõusnud, tasub mõelda, kas selle taga on pelgalt ettevõtte kasuminumbrid, või on sul vaja muuta midagi enda käitumises.

Põhjus 1: Sa pole küsinud

Teame, et mehed on palju altimad palka juurde küsima kui naised. Sõltumata sinu soost, tasub julgus kokku võtta, kui tunned, et ületad end tööl pidevalt ning panustad ettevõtte arengusse. Alati tasub ka ette valmistada see, mille alusel sa palka juurde küsid – ole valmis rääkima oma tugevustest ning sellest, kuidas oled panustanud ettevõtte arengusse.

Põhjus 2: Sa ei vasta ootustele

Sinu töölepingus on suure tõenäosusega kirjas ka sinu tööülesanded. Vaata need kõik kriitiliselt üle ning mõtle, kas oled kõikide ülesannetega hästi hakkama saanud. Kui sinu töölepingus kõiki sinu tööülesandeid täpselt kirjas pole, räägi oma ülemusega ning küsi tagasisidet oma töö kohta. Siis saad teada, mida muuta, et tulevikus oleks lootust palgakõrgenduseks.

Põhjus 3: Oled piinliku täpsusega kellaajast kellaajani tööl

Kui lähed tööle iga päev kell 9 ning väljud kontorist täpselt kell 17, võib jätta see mulje nagu istuksid täis tagumikutunde. Paljudes töökohtades peabki olema kohal kellaajast kellaajani, kuid kui saad, tasub alati panustada veidi rohkem kui sinult oodatakse. Lisapanust märgatakse alati hea töökultuuriga ettevõtetes, mis võib ka hiljem sinu palgatõusus kajastuda.

Põhjus 4: Sa ei saa läbi oma töökaaslastega

Sa võid küll väga hästi oma tööd teha, kuid emotsionaalne intelligentsus muutub digitaliseeruvas maailmas üha olulisemaks. Kui sa ei saa läbi või ei suhtle eriti oma töökaaslastega, võid jääda anonüümseks ning sind ei pruugita märgata. On tõestatud, et enim teenivad need inimesed, kes on väga pädevad oma töös ning samal ajal saavad ka töökaaslastega hästi läbi. Seega, sotsiaalse kapitali olulisust ei tasu alahinnata, sest see võib kajastuda ka sinu palganumbris.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.