Palk

5 ametit, millega saad teenida korralikku palka ka kodust lahkumata

Kui sa ei ole hetkel rahul oma palga või töökohaga, tasub kaaluda töökohavahetust või põhitöökoha kõrvalt lisa teenimist kodust töötades. Siin on ülevaade populaarsetest töökohtadest, millega saab teenida koduseinte vahelt lahkumata.

Klienditoe spetsialist

Kui oled mõelnud, kust alustada oma karjääri, siis võiksid mõelda klienditoes töötamise peale. Tänapäeval ei pea see tähendama kontoris 9-5ni kõnedele vastamist – kõike seda võid sa teha ka oma kodust, kui sul on hea internetiühendus. Proovi kandideerimist välismaiste (näiteks USA, Suurbritannia) firmade klienditoe spetsialistiks, kuna palgad on seal tuntavalt kõrgemad. Välismaisesse firmasse kandideerides peab sul olema muidugi väga hea inglise keele tase ning eelistatavalt varasem töökogemus kodust töötamisel.

Raamatupidaja

Headest raamatupidajatest on alati puudus ning ka seda tööd saab edukalt teha kodukontorist. Siinkohal võid sa valida, kas lähed tööle mõnda firmasse, mis lubab teha kaugtööd, või asutad enda raamatupidamisettevõtte, mis osutab teenust erinevatele asutustele. Igatahes on raamatupidamine tänapäeval niivõrd digitaalne, et selleks on vaja vaid arvutit ja head internetiühendust.

Füsioterapeudid, radioloogid ja muud meditsiinitöötajad

Ka meditsiin on valdkond, mis liigub üha rohkem digitaalsesse keskkonda. Praegu tegutseb mitmeid (idu)ettevõtteid, mis kõik tegelevad arstiabi kättesaadavamaks muutmisega interneti teel. Patsientidel on võimalik kontakteeruda arstiga veebi teel ning saada vastuseid oma tervist puudutavatele küsimustele. Kõige eredamad ettevõtted, kes palkavad kodust töötavaid meditsiinispetsialiste, on CareClix, ConsultADoctor, AmericanWell jpt.

Avalike suhete spetsialistid

Kuna erafirmade suhtlus meedia ning muude kanalitega käib peamiselt meili ja telefoni teel, on ka see töökoht suuresti online keskkonda kolinud. Sarnaselt raamatupidamisele, saad ka selles valdkonnas otsustada, kas töötad mõne firma alluvuses, või teed enda ettevõtte ning osutad vastavat teenust oma klientidele. Viimase valiku puhul on ka kõrgemaks tasuks rohkem lootust. Hea turundusstrateegiaga ja keeleoskusega on võimalik jõuda ka Eestist väljapoole teenust pakkuma selles vallas.

Graafilised disainerid, arendajad, süsteemianalüütikud

Peaaegu kõik tööd, mis on seotud veebi, online-toodete või süsteemide arendamisega, saab tänapäeval teha ära hea arvuti ja kiire Internetiga. Pideva tööjõupuuduse tõttu on ka palgad selles valdkonnas meeletult kasvanud. Kui sul puudub kogemus selles valdkonnas, tasub ka mõelda enesetäiendamisele online kursuste näol (nt codeacademy.com, udemy.com), kuna need on tunduvalt odavamad kui tavalised kursused selles vallas.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.