Palk

6 põhimõtet, mida järgida, et teha tööd, mis sulle meeldib ja paremini maksab

Uus aasta algab uue hooga. Võibolla on see ka aeg, kus oma tööalast rahuolu hinnata ja vajadusel korrektuure teha. Kui sa pole rahul teenitava palgaga, aitavad need Glassdoor tööportaali poolt välja pakutud nipid paremaid väljakutseid ja suuremat teenistust saavutada.

Võta riske

Mugavusstoonist välja astumine pole kunagi lihtne, kuid riskide võtmine võib ennast ära tasuda. Tõenäoliselt ei jää sinu initsiatiiv ja võetud riskide õnnestunud realiseerimine ka ülemustele märkamata ning võib viia suurtemate töövõitudeni ja pikemas perspektiivis palgatõusuni.

Omanda uusi oskuseid

Kui tahad oma teenistust suurendada, siis ole valmis ka selle nimel vaeva nägema – näiteks uusi oskusi omandama. See loob hea aluspõhja potentsiaalseks edutamiseks ning näitab sind heast küljest.

Võta ohjad enda kätte ning analüüsi, milliseid oskuski peaksid arendama. Käi koolitustel ja seminaridel, mis sind oma töös veelgi paremaks aitavad teha.

Ära mine närvi

Tööstress võib tekkida meil kõigil, kuid edukas oled siis, kui oskad sellega toime tulla. Halbadel emotsioonidel võita lasta ei aita kuidagi sinu karjääri edendada, seega otsi võimalusi kuidas oma pingeid maandada.

Hoia suhteid soojas

Püüa alati hoida häid suhteid oma ärialaste kontaktidega. Alati pole aega nendega lõunale minna, kuid e-mail või telefonikõne mingi perioodi tagant näitab, et pead neid meeles.

Ühel hetkel võib sellise kontakti olemasolu väga vajalikuks osutuda ja pakkuda sulle uusi väljakutseid, mida hetkel ei oska oodatagi.

Tee muutusi, kui oled õnnetu

Kui sa oled ennast praegusel töökohal juba pikemat aega õnnetuna tundnud, pole pikemalt mõtet seda tunnet süvendada. Selle asemel kiika tööturule ning vaata, mida põnevat on sellel sulle pakkuda.

Ära karda palgakõrgendust küsida

Üldiselt ei kiirusta meist keegi seda esimest sammu tegema, et palgakõrgenust küsida. Aga nagu vanasõna ütleb, siis küsija suu pihta ei lööda.

Enne jutuajamist veendu, et oled ka ise selleks valmistunud ning oskad välja tuua põhjendusi, miks sa palgalisa peaksid saama.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.